Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2017, 14:00

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Producentką Wiedźmina od Netflixa została Lauren Schmidt Hissrich (Daredevil, The Defenders)

Zapowiedzianą w lecie przez platformę Netflix, serialową adaptacją Wiedźmina zajmie się Lauren Schmidt Hissrich, która pracowała wcześniej m.in. przy Daredevilu i The Defenders. The Witcher będzie pierwszym serialem, w przypadku którego obejmie funkcję showrunnera.

Wiedźmin z korzeniami w MCU? - Lauren Schmidt Hissrich (Daredevil, The Defenders) producentką telewizyjnego Wiedźmina - wiadomość - 2017-12-11
Wiedźmin z korzeniami w MCU?

Telewizyjną, netfliksową adaptacją stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego, niezwykle popularnej w naszym kraju sagi Wiedźmin zajmie się Lauren Schmidt Hissrich. Dobre wieści są takie, że w jej portfolio pisarskim i (współ)producenckim znaleźć można sporo seriali rozpoznawalnych dla przeciętnego konsumenta popkultury, takich jak np. znane ze wspomnianej platformy streamingowej Daredevil, The Defenders czy stworzony przez konkurencyjne Starz Power. Złą wiadomością jest to, że niektóre z tych produkcji nie cieszą się pośród fanów zbyt wielką estymą (zarówno drugi sezon Daredevila, jak i The Defenders powszechnie są oceniane raczej słabo). Warto jednak wspomnieć, że w przypadku Wiedźmina Schmidt Hissrich ma występować w nieco innych rolach: showrunnera oraz producenta wykonawczego.

Serial The Witcher został zapowiedziany przez platformę Netflix w lecie bieżącego roku. Wiemy już, że jego produkcją zajmą się Sean Daniel (wraz ze swoją firmą), a także Tomasz Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image. Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w pierwszym sezonie. Rola konsultanta przypadnie samemu Andrzejowi Sapkowskiemu (podobnie jak jest z G.R.R. Martinem w przypadku Gry o Tron, choć jemu zdarzało się także bezpośrednio uczestniczyć w produkcji i pisać scenariusze odcinków).

Obsada i data premiery telewizyjnego Wiedźmina nie są na razie znane. Warto też przypomnieć, że serial będzie adaptacją książek, a nie gier – studio CD Projekt RED nie jest w żaden sposób zaangażowane w tę produkcję.

  1. Netflix – oficjalna strona
  2. Lauren Schmidt Hissrich to Adapt “The Witcher” for Netflix