Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2018, 16:51

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pro Evolution Soccer 2019 już oficjalnie. Mamy pierwszy zwiastun

Firma Konami zapowiedziała Pro Evolution Soccer 2019. Gra ukaże się w sierpniu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie szczegóły na temat rozgrywki, daty premiery i edycji specjalnych.

Phillippe Coutinho ambasadorem nowego PES-a. - Pro Evolution Soccer 2019 już oficjalnie. Mamy pierwszy zwiastun - wiadomość - 2018-05-09
Phillippe Coutinho ambasadorem nowego PES-a.

Data premiery, platformy sprzętowe i edycje specjalne

PES 2019 w skrócie:
 1. gra piłkarska na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
 2. ukaże się 30 sierpnia;
 3. dostępna będzie w trzech edycjach;
 4. ambasadorem gry został Phillippe Coutinho.

Pod koniec kwietnia wyciekły informacje związane z grą Pro Evolution Soccer 2019. Na oficjalną zapowiedź produkcji nie trzeba było długo czekać, gdyż dziś firma Konami podzieliła się konkretami. Szczegóły, o których pisaliśmy poprzednim razem, okazały się prawdziwe. Tytuł ukaże się 30 sierpnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Tym samym zeszłoroczna odsłona była ostatnią, która pojawiła się na past-genach. Ambasadorem nowego PES-a został Phillippe Coutinho – brazylijski zawodnik grający w FC Barcelonie. To właśnie on pojawi się na okładce standardowej edycji, ale w sprzedaży dostępne będą, a właściwie to już są (pre-order), dwa specjalne wydania promowane twarzą Davida Beckhama. Pierwszą jest David Beckham Edition (289 zł w PlayStation Store, dostępna będzie też pudełkowa wersja), zawierająca następujące przedmioty do wykorzystania w myClub:

 • David Beckham 2018;
 • 10 wypożyczeń meczowych Philippe Coutinho;
 • agent premium (3 graczy) x 20 tyg.;
 • 3 umowy z graczami x 20 tyg.

Z kolei Legend Edition (329 zł – tylko w cyfrowej dystrybucji) zaoferuje następujące elementy:

 • Legenda PES;
 • David Beckham 2018;
 • 10 wypożyczeń meczowych Philippe Coutinho;
 • agent premium (3 graczy) x 30 tyg.;
 • 3 umowy z graczami x 30 tyg.

Ponadto zamawiając dowolną wersję w cyfrowej dystrybucji przed premierą, otrzymacie:

 • wypożyczenie legendy PES Brazil;
 • 1000 monet myClub;
 • motyw PES 2019.

Informacje o rozgrywce

Na temat rozgrywki wiemy, że pojawią się nowe licencjonowane ligi, ale niestety szczegóły nie zostały ujawnione. W trybie menadżera zadebiutują trzy ważne usprawnienia. Pierwszym ma być przedsezonowy turniej International Champions Cup. Drugim wspominana już większa liczba licencjonowanych lig, a trzecim ulepszony system transferów oraz związane z nimi negocjacje i zarządzenie budżetem.

myClub ma zostać dogłębnie przebudowany. Pojawią się tak zwani High Performance Players, czyli zawodnicy o wysokich osiągach, którzy mają oferować ulepszone statystyki i nowe umiejętności, ale tylko przez ograniczony czas. Wybierani oni będą na podstawie swoich wyników z poprzedniego tygodnia. Do tego otrzymać mamy legendarnych piłkarzy, jak: Beckham, Maradona, Cruyff, Nedvěd, Gullit, Maldini i Kahn. Natomiast całkowitą nowością będą cotygodniowe mecze rozgrywane w ramach PES LEAGUE, w których mamy rywalizować z innymi graczami.

Piłkę pokopiemy m.in. na Anfield.

Do tego zapowiedziano nowy poziom indywidualizacji graczy z „jedenastoma umiejętnościami, wspaniałymi celami punktowymi z lepszą animacją strzałów oraz wytrzymałością wpływającą na widoczne zmęczenie”. Jeżeli chodzi o szczegóły to np. animacja biegu będzie uzależniona od rozmaitych czynników, podczas strzałów zobaczymy np. niewidziane wcześniej reakcje, gdy piłka minie bramkę o centymetry, zmęczenie odbije się na wyglądzie piłkarzy itd. Oprócz tego otrzymamy poprawione oświetlenie i kibiców, a także wsparcie na konsolach i PC-tach dla rozdzielczości 4K oraz techniki HDR.

Nikt z nas nie liczył na rewolucję, w końcu poprzednia odsłona była powszechnie chwalona za rozgrywkę. Konami stara się więc ją jeszcze bardziej dopracować, a przy okazji ulepszyć grafikę. Fani powinni być zadowoleni.