Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2018, 12:15

Guillermo del Toro stworzy antologię horrorów dla Netfliksa

Guillermo del Toro stworzy dla platformy Netflix antologię horrorów, zatytułowaną 10 After Midnight. Do współpracy mają być zaproszeni najlepsi specjaliści w gatunku oraz nowi filmowcy. Data premiery nie jest na razie znana.

Guillermo del Toro może zaliczyć ostatnie dwanaście miesięcy do niezwykle udanych. Jego niedawny film, Kształt wody, święcił tryumfy podczas gali rozdania Oscarów, a Death Stranding, czyli projekt, który tworzy we współpracy z Hideo Kojimą, jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Meksykański reżyser nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Pojawiła się informacja, że przygotuje on dla platformy Netflix antologię horrorów, zatytułowaną 10 After Midnight. Oto jej oficjalny opis:

Guillermo del Toro, nagrodzony dwoma Oscarami scenarzysta i reżyser, prezentuje zestaw przerażających historii, które niejednego przyprawią o gęsią skórkę.

Del Toro osobiście nakręci i napisze kilka epizodów. Do przygotowania pozostałych Meksykanin zaprosi „najlepszych scenarzystów” specjalizujących się w horrorach oraz „interesujących nowych filmowców”, z pewnością mających do zaoferowania ciekawe spojrzenia na gatunek, który ze względu na zalew niezbyt udanymi produkcjami nie ma w ostatnich latach dużej renomy. Data premiery 10 After Midnight oraz fabuły poszczególnych odcinków nie są na razie znane.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy projekt przygotowany przez Guillermo del Toro dla Netfliksa. Reżyser między innymi Labiryntu fauna, Pacific Rim i dwóch odsłon filmowej serii o przygodach Hellboya stworzył dla tej popularnej platformy serial animowany Łowcy trolli. Jego trzeci sezon zadebiutuje 25 maja.

Guillermo del Toro stworzy antologię horrorów dla Netfliksa - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej