Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2018, 10:33

Więcej tego samego - pierwsze recenzje Deadpoola 2

W sieci pojawiły się pierwsze artykuły oceniające kontynuację Deadpoola z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Zdecydowanej większości krytyków produkcja przypadła do gustu.

W piątek 18 maja 2018 roku nastąpi premiera długo wyczekiwanej kontynuacji Deadpoola z 2016 roku. Wybrani recenzenci mieli możliwość obejrzenia kolejnych przygód Najemnika z Nawijką wcześniej, dzięki czemu w sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu. Przeważają opinie bardzo optymistyczne, choć sporo jest też głosów, że choć Deadpool 2 wciąż bawi, to robi to nieco gorzej od poprzednika.

Pyskaty najemnik nie wypadł z wprawy. - Więcej tego samego - pierwsze recenzje Deadpoola 2 - wiadomość - 2018-05-15
Pyskaty najemnik nie wypadł z wprawy.

Produkcja może pochwalić się całkiem wysokimi wynikami w serwisach agregujących teksty – w Rotten Tomatoes aktualnie 85% recenzji jest pozytywnych (część pierwsza poradziła sobie minimalnie gorzej, osiągając wynik 83% pozytywnych artykułów), a w serwisie Metacritic tytuł zdobył 69 punktów Metascore („jedynka” ma 65 punktów).

Zdaniem recenzentów, Deadpool 2 udanie powtarza to, co zapewniło sukces jego poprzednikowi, oferując rozrywkę wypełnioną po brzegi niewybrednymi żartami, akcją, łamaniem czwartej ściany i nabijaniem się z typowych motywów kina superbohaterskiego. To, co nieco zawodzi, to fabuła – z jednej strony zbytnio przekombinowana, z drugiej zaś oparta na schematach, które film niby wyśmiewa, ale jednocześnie wykorzystuje do budowania swojej opowieści. Część krytyków nie kryje również rozczarowania nowymi postaciami, które nie otrzymały dość czasu, by móc się właściwie zaprezentować.

Dziennikarz serwisu IGN podsumowuje film w następujący sposób:

Oczekiwania mogły być tym razem większe, ale Deadpool 2 zaspokaja je, będąc sequelem głupszym, bardziej krwawym i zabawniejszym od pierwowzoru. Czasem wypada blado w kwestii fabuły i nie wykorzystuje w pełni postaci Cable’a, ale pozostaje silnym drugim spotkaniem z Najemnikiem z Nawijką.

Nieco mniej entuzjastyczna, choć wciąż pozytywna jest recenzja serwisu The Wrap:

Nie rozwija pierwszego filmu, zamiast tego powtarzając to, co było w nim najlepsze. Jeśli jesteś fanem oryginału, spodoba Ci się ta powtórka, ale każdy, na kim Deadpool nie zrobił wrażenia, nie zachwyci się również jego kontynuacją.

Jedną z negatywnych recenzji opublikował serwis /Film, podsumowując Deadpoola 2 w taki sposób:

Podobnie do poprzednika, Deadpool 2 jest nie tyle filmem, co zadufanym, długim generatorem memów.

Spośród wszystkich artykułów wyłania się obraz kontynuacji bardzo podobnej do pierwszego Deadpoola, stawiającej na te same atuty, które zapewniły mu dwa lata temu sukces. Fani pierwowzoru powinni być zadowoleni, o ile nie liczyli, że kontynuacja stanowić będzie dla cyklu większy krok naprzód.

Deadpool 2 wyreżyserowany został przez Davida Leitcha, twórcę m.in. pierwszego Johna Wicka. W roli głównej ponownie wystąpi Ryan Reynolds, powrócą również Morena Baccarin i Brianna Hildebrand. Wśród nowych twarzy prym wiodą Josh Brolin (którego niedawno mogliśmy zobaczyć jako Thanosa w Avengers: Wojnie bez granic) oraz Zazie Beetz.