Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2018, 15:30

autor: AlexB

Wystartowało wydarzenie Overwatch Anniversary 2018

Blizzard świętuje drugą rocznicę premiery Overwatch. Z tej okazji w grze wystartowało specjalne wydarzenie, podczas którego można między innymi zdobyć mnóstwo okolicznościowych skórek i przedmiotów kosmetycznych, a także wziąć udział w licznych specjalnych trybach zabawy.

Jutro miną dokładnie dwa lata od premiery Overwatch, czyli sieciowej strzelanki nastawionej na rywalizację drużynową od firmy Blizzard. Tytuł wciąż cieszy się ogromną popularnością. Widać to między innymi po rozmachu, z jakim świętowane są jego drugie urodziny. Wczoraj w grze wystartowało ogromne wydarzenie rocznicowe. Do 11 czerwca na graczy posiadających swój egzemplarz dzieła giganta z Irvine na dowolnej platformie czeka mnóstwo atrakcji.

DRUGA ROCZNICA OVERWATCH W SKRÓCIE:
  • czas trwania specjalnego wydarzenia: 22 maja – 11 czerwca;
  • nowa mapa, Petra, zaprojektowana specjalnie na potrzeby trybu FFA Deathmatch;
  • start sezonu rywalizacji w trybie FFA Deathmatch;
  • 190 rocznicowych przedmiotów kosmetycznych (w tym 60 nowych);
  • darmowa legendarna rocznicowa skrzynka, dostępna po zalogowaniu;
  • dostęp do większości Rozrób i Misji znanych z przeszłości

Pierwszą z nich jest nowa mapa – Petra. Jej wygląd powinien być doskonale znajomy dla wszystkich miłośników trzeciej części przygód Indiany Jonesa. W pewnym stopniu odtwarza ona bowiem okolicę, w której kręcono finałowy akt filmu. Na planszy nie brakuje zatem kanionów, jaskiń, zabójczych przepaści oraz dawno zapomnianych komnat. Mapa Petra jest przeznaczona wyłącznie do trybu FFA Deathmatch, co wiąże się z kolejnym prezentem zorganizowanym dla graczy przy okazji drugich urodzin Overwatch. Wraz ze startem rocznicowego wydarzenia rozpoczął się również pierwszy sezon rywalizacji w modelu zabawy „każdy na każdego”. Jeśli zatem ktoś nie ma ochoty na współpracę drużynową, może w pełni przetestować swoje indywidualne umiejętności i piąć się w rankingu.

Na potrzeby rocznicowego wydarzenia przygotowano 60 nowych przedmiotów kosmetycznych, w tym 8 legendarnych skórek. - Wystartowało wydarzenie Overwatch Anniversary 2018 - wiadomość - 2018-05-23
Na potrzeby rocznicowego wydarzenia przygotowano 60 nowych przedmiotów kosmetycznych, w tym 8 legendarnych skórek.

Następną atrakcją przygotowaną w ramach obchodów drugiej rocznicy Overwatch są okolicznościowe przedmioty kosmetyczne, czyli obowiązkowy punkt programu dla każdego specjalnego wydarzenia w tej grze. Do 11 czerwca będzie można zdobyć aż 190 (z czego 60 zupełnie nowych) urodzinowych skórek, awatarów, prezentacji zagrania meczu, emotikonek itp. Najbardziej zapaleni kolekcjonerzy bez wątpienia będą polowali na niespotykane dotąd legendarne wyglądy postaci. Jest ich osiem - Bastion Skrytobot, Brigitte Brunhilda, Pięść Zagłady Garniak, Złomiarz Bukanier, McCree Sherlock, Orisa Duch Lasu, Symetra Iluzjonistka oraz Torbjörn Cybjörn. Wszystkie urodzinowe elementy można zakupić za kredyty w grze lub znaleźć w specjalnych rocznicowych skrzynkach. Co ciekawe, istnieje szansa, że wypadną z nich przedmioty z któregoś z przeszłych wydarzeń. Warto też zaznaczyć, że logując się do Overwatch w trakcie trwania wydarzenia otrzymacie tzw. legendarną rocznicową skrzynkę, gwarantującą co najmniej jeden legendarny element.

Przez dwa lata wiele osób bez wątpienia zdążyło się mocno zżyć z bohaterami Overwatch. - Wystartowało wydarzenie Overwatch Anniversary 2018 - wiadomość - 2018-05-23
Przez dwa lata wiele osób bez wątpienia zdążyło się mocno zżyć z bohaterami Overwatch.

Co, jeśli ktoś nie ma ochoty na rywalizację drużynową lub klasyczny Deathmatch? Również dla takich osób znajdzie się coś interesującego podczas rocznicowego wydarzenia Overwatch. Twórcy na bieżąco będą zmieniali Bójkę dnia, a w Salonie Gier można znaleźć większość Rozrób i Misji znanych z wcześniejszych miesięcy i eventów.

Blizzard przygotował również prezent dla osób, które nie posiadają jeszcze Overwatch. Od wczoraj do 5 czerwca będzie można zakupić tytuł po promocyjnej cenie. Jego podstawowa wersja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One jest dostępna już za 19,99 euro (około 86 złotych), a Legendarna, zawierającą między innymi po pięć epickich i legendarnych skórek oraz zestaw przedmiotów dla innych produkcji Blizzarda, za 39,99 euro (około 172 złote). Jeśli ktoś wciąż waha się w kwestii zakupu, już w ten weekend będzie mógł całkowicie bezpłatnie sprawdzić, jak obecnie sprawuje się Overwatch. Darmowe testy rozpoczną się 25 maja o godzinie 20:00 czasu polskiego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i potrwają przez cztery dni. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tej wiadomości.

Jeśli wciąż nie jesteście w urodzinowym nastroju, możecie obejrzeć okolicznościowy film wyprodukowany przez firmę Blizzard. Opowiada on krótką historię o tym, jak Smuga i Żniwiarz przygotowują rocznicowy tort. Całość jest dostępna poniżej.

Przy okazji zamknięcia drugiego roku Overwatch można zadać pytanie, jaka przyszłość czeka dzieło firmy Blizzard? Na razie maluje się ona w dość optymistycznych barwach. Fani sympatycznej gromadki bohaterów stworzonej przez specjalistów z Irvine raczej mogą zatem spać spokojnie i rozmyślać, w którym miejscu znajdzie się ich ulubiona gra za kolejne dwa lata.