Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2016, 09:13

autor: Góral

Overwatch zadebiutowało na PC, PS4 i XOne

Wyczekiwana strzelanka studia Blizzard Entertainment zadebiutowała na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że najpewniej w przyszłym miesiącu pojawi się tryb Rywalizacji, mamy też sterowniki do kart grafiki zoptymalizowane pod ten tytuł (od AMD i Nvidii).

Premiera Overwatch

Stało się, kilkanaście miesięcy po oficjalnej zapowiedzi gry Overwatch, najnowsza produkcja studia Blizzard Entertainment zadebiutowała na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Jeżeli nie zrobiliście tego w ramach pre-orderu, ani nie pojawiliście się na nocnej premierze, to projekt zamówicie u rodzimych sprzedawców w cenach zaczynających się od około 238 zł (wersja na urządzenia Sony i Microsoftu) i około 205 zł w przypadku PC-tów. Nieco taniej tytuł możecie dostać na oficjalnej stronie, gdzie podstawowe wydanie kosztuje 39,99 euro, a więc około 177 zł. Z pozostałymi ofertami polskich sklepów zapoznacie się w ramce z prawej strony. Pamiętajcie też, że Overwatch dostępne jest na wszystkich platformach sprzętowych w pełnej polskiej wersji językowej.

Overwatch – Smuga. - Overwatch zadebiutowało na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2016-05-24
Overwatch – Smuga.

Informacje o grze

Na dobry początek deweloper przygotował 21 zróżnicowanych bohaterów, w tym przeznaczonych do ataku Genjiego i Smugę, obrońców Bastiona i Hanzo, tanków D.Va i Reinhardta, a także Łaskę oraz Zenyatta, czyli postacie wsparcia. Zabawa przeznaczona jest do zmagań w multiplayerze na 12 mapach, a rozgrywka podzielona jest na kilka głównych typów – Szkolenie, Szybką grę, Grę przeciw SI, Grę dowolną i Rozróbę tygodnia. Natomiast jeżeli chodzi o konkrety, to poszczególne lokacje umożliwiają zmagania w:

 • Szturmie – zajmowanie wyznaczonych celów;
 • Eskorcie – transportowanie ładunku z jednego punktu do drugiego;
 • Kontroli – kontrolowanie wskazanego obszaru;
 • Szturmie / Eskorcie – tryb hybrydowy łączący w jedno dwa wymienione wcześniej.

Oprócz tego zdradzono, że już wkrótce, najpewniej w czerwcu, doczekamy się trybu Rywalizacji. Ponadto warto wspomnieć, że zdobywane w grze doświadczenie przekłada się na łupy, czyli kosmetyczne elementy pokroju nowych skórek, animacji, graffiti itd. Skrzynie z tego typu gadżetami można też nabywać w ramach mikropłatności. Natomiast wszystkie postacie i mapy, które pojawią się w przyszłości będą dostępne za darmo.

Overwatch – Genji. - Overwatch zadebiutowało na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2016-05-24
Overwatch – Genji.

Wymagania sprzętowe i sterowniki

Do zabawy w Overwatch na PC-tach potrzebny jest komputer spełniający następujące wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i3 lub AMD Phenom X3 8650;
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850 lub Intel HD Graphics 4400;
 • Pamięć: 4 GB pamięci RAM;
 • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca;
 • System operacyjny: Windows 7, Windows 8, Windows 10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack).

Zalecane:

 • Procesor: Intel Core i5 lub AMD Phenom II X3 lub lepszy;
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub ATI Radeon HD 7950 lub lepsza;
 • Pamięć: 6 GB pamięci RAM.

Jednocześnie posiadacze kart grafiki firmy Nvidia powinni zainstalować najnowsze sterowniki, zoptymalizowane dla gry Blizzarda, które poprawiają wydajność także w World of Tanks i War Thunder. Z kolei fanom sprzętu AMD radzimy zaopatrzyć się w oprogramowanie Radeon Software Crimson 16.5.3, w którym firma wprowadziła wsparcie dla Overwatch, Total War: Warhammer i Dota 2 (Vulkan API) oraz profile Crossfire dla pierwszych dwóch wymienionych produkcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Overwatch

Overwatch