Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2016, 20:40

autor: Arantasar

Kingdom Come: Deliverance dopiero w 2017 roku

Studio Warhorse zdecydowało o ponownym przesunięciu premiery gry Kingdom Come: Deliverance. Tytuł miał ukazać się jeszcze przed styczniem, jednak rzecznik prasowy zespołu deweloperskiego ogłosił, że produkcja trafi na rynek dopiero w przyszłym roku. Więcej informacji powinniśmy spodziewać się w najbliższych miesiącach.

Gra Kingdom Come: Deliverance ukaże się dopiero w 2017 roku. - Kingdom Come: Deliverance dopiero w 2017 roku - wiadomość - 2016-05-23
Gra Kingdom Come: Deliverance ukaże się dopiero w 2017 roku.

Gra Kingdom Come: Deliverance zalicza kolejny poślizg. W trakcie ubiegłorocznych targów E3 informowano, że tytuł studia Warhorse ukaże się latem 2016 roku. W marcu okazało się, że premiera zostanie opóźniona. Tłumaczono to wówczas chęcią jednoczesnego wydania produkcji na wszystkich platformach docelowych, czyli konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Nadal celowano przy tym w 2016 rok. Tych planów nie uda się jednak zrealizować. Rzecznik prasowy dewelopera w rozmowie z serwisem WCCFTech przyznał, że Kingdom Come: Deliverance ukaże się dopiero w przyszłym roku. Nie podano przy tym żadnych szczegółów czy wyjaśnień. Można się jednak spodziewać, że w ciągu nadchodzących miesięcy dowiemy się czegoś więcej. W połowie kwietnia opiekun społeczności oficjalnego forum poinformował bowiem, że w najbliższym czasie poznamy dokładną datę premiery. Z dużym prawdopodobieństwem nastąpi to w okolicach targów E3 w połowie czerwca lub przy okazji imprezy gamescom, która odbędzie się w sierpniu.

Chociaż przekładanie daty premiery przy niewielkiej ilości materiałów z rozgrywki jest najczęściej odbierane jako znak ostrzegawczy, to pozostaje mieć nadzieję, że ekipa z czeskiego studia wie co robi i po prostu potrzebuje czasu, by ostatecznie dopracować swój produkt. Z drugiej strony duże oczekiwania społeczności wobec gry Kingdom Come: Deliverance w porównaniu z mocno odbiegającymi od nich udostępnionymi informacjami nie pozwalają spać spokojnie. Przypomnijmy też, że tytuł znajduje się obecnie w fazie beta testów, do których można dołączyć, wykupując produkt na oficjalnej stronie. Najtańsza edycja kosztuje 49,99 dolarów, a więc 198 złotych. Dostęp do wczesnej wersji mają także osoby, które wsparły proces deweloperski podczas kampanii prowadzonej w ramach serwisu Kickstarter.

Kingdom Come: Deliverance to RPG akcji, osadzone w historycznych realiach krwawych wojen husyckich, które toczyły się w Europie w połowie XV wieku. Bohaterem gry jest młody mężczyzna o imieniu Henry, którego wioska została zniszczona, a on sam poprzysiągł zemstę na oprawcach. Tytuł ma charakteryzować się dokładnym odwzorowaniem realiów historycznych, w związku z czym nie uświadczymy w nim magii czy fantastycznych stworów. Jednocześnie deweloperzy celują w realistyczny i wymagający system walki.