Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 09:09

autor: Draug

Sukces zbiórki pieniędzy na Kingdom Come: Deliverance – twórcy zgromadzili 1,1 mln funtów

Na Kickstarterze zakończyła się zbiórka pieniędzy na grę Kingdom Come: Deliverance od czeskiego studia Warhorse. Twórcy zgromadzili łącznie 1,106 miliona funtów. Poinformowano też o możliwości dalszego wspierania dewelopera przez jego stronę internetową, celu do osiągnięcia przy 1,2 mln funtów i o terminie rozpoczęcia alfa testów.

I pomyśleć, że pierwotnie zbiórka miała tylko sprawdzić, czy na rynku jest w ogóle popyt na gry takie jak Kingdom Come: Deliverance…
I pomyśleć, że pierwotnie zbiórka miała tylko sprawdzić, czy na rynku jest w ogóle popyt na gry takie jak Kingdom Come: Deliverance…

Przez ostatni miesiąc śledziliśmy losy crowdfundingowej zbiórki, zdolnej przyćmić wzbudzanymi emocjami nawet Star Citizen. Rzecz jasna, mowa tu o Kingdom Come: Deliverance, realistycznej średniowiecznej grze cRPG od czeskiego studia Warhorse, która przez 30 dni walczyła na Kickstarterze o sympatię graczy. I zdecydowanie udało jej się ją zdobyć, czego dowodzi wynik, na jakim wczoraj wieczorem zatrzymał się licznik zgromadzonych pieniędzy – deweloper zdołał zebrać ostatecznie 1 106 371 funtów, co stanowi kwotę prawie czterokrotnie wyższą od minimalnej (wynoszącej 300 tysięcy). Tym samym omawiany tytuł znalazł się w gronie 15 najpopularniejszych kickstarterowych gier w dziejach (i 30 najpopularniejszych projektów jako takich). Średnia wysokość wpłaty wyniosła 32,5 funta.

Jakkolwiek wielki, sukces ten nie był w stanie zagwarantować twórcom kwoty koniecznej do stworzenia w całości tak ambitnego projektu, jakim jest Kingdom Come: Deliverance. Dlatego Warhorse Studios będzie dalej gromadziło pieniądze za pośrednictwem swojej strony internetowej – tam też pojawią się nowe raporty z prac nad projektem i informacje o kolejnych celach do sfinansowania. W dalszym ciągu będzie można zatem zagwarantować sobie specjalne dodatki, jak również dostęp do gry we wczesnej wersji. A skoro o tym mowa, warto wspomnieć, że alfa testy Kingdom Come: Deliverance powinny rozpocząć się za około pół roku. Zaproszeni zostaną do nich wszyscy, którzy wsparli projekt kwotą minimum 25 funtów. Z kolei na beta testy przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku – ich start powinien nastąpić nie później niż w połowie 2015 roku.

Kingdom Come wychodzi z bitwy pod Kickstarterem z ponad milionem funtów. A to dopiero początek. - Sukces zbiórki pieniędzy na Kingdom Come: Deliverance – twórcy zgromadzili 1,1 mln funtów - wiadomość - 2014-02-21
Kingdom Come wychodzi z bitwy pod Kickstarterem z ponad milionem funtów. A to dopiero początek.

Warto wspomnieć przy tej okazji o jednej z poprzednich aktualizacji, w której deweloper ujawnił, co znalazłoby się w grze po zdobyciu 1,2 miliona funtów (i prawdopodobnie znajdzie się, skoro gromadzenie pieniędzy nie ustanie). Mianowicie zapowiedziano, że dzięki takiej kwocie twórcy byliby w stanie zaprosić do współpracy przynajmniej jednego aktora wysokiej klasy (lub aktorkę), pozwalając graczom na zobaczenie go w grze dzięki sesji performance capture. Szczególnie prawdopodobnymi typami są Sean Bean (Władca Pierścieni, Gra o tron) i Brian Blessed (Czarna Żmija, Aleksander).

Kingdom Come: Deliverance zostanie podzielone na trzy akty, a pierwszy z nich ma zadebiutować w czwartym kwartale 2015 roku. Docelowe platformy sprzętowe to komputery osobiste oraz konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Przy tej okazji pragnę również zaprosić Was do poprzedniej wiadomości na temat omawianej produkcji, w której możecie zobaczyć ją w akcji na blisko godzinnym zapisie rozgrywki.