Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 23:45

Overwatch - nadchodzi pierwszoosobowa gra akcji od Blizzarda

Podczas trwającej w Anaheim imprezy BlizzCon studio Blizzard Entertainment zapowiedziało nowy tytuł, niebędący częścią żadnej ze znanych dotychczas marek. Produkcja o tytule Overwatch to pierwszoosobowa sieciowa gra akcji, której beta-testy rozpoczną się w 2015 roku.

Chociaż pewne pogłoski docierały do nas już w kwietniu, uczestnicy tegorocznej konferencji BlizzCon zapewne nie spodziewali się, że na ich oczach dokona się coś, czego w XXI wieku jeszcze nie widzieliśmy. Studio Blizzard Entertainment po raz pierwszy od 1998 roku zapowiedziało grę, która nie zostanie osadzona w żadnym z istniejących już uniwersów: Diablo, Warcrafta czy StarCrafta. Nowa marka nazywa się Overwatch i podczas trwającej w Anaheim imprezy można było już w nią zagrać.

Overwatch - nadchodzi pierwszoosobowa gra akcji od Blizzarda - ilustracja #1

OVERWATCH W SKRÓCIE:

  1. pierwsza nowa marka Blizzarda od 1998 roku
  2. pierwszoosobowa gra akcji na PC, stawiająca na rozgrywkę wieloosobową
  3. historia osadzona w futurystycznym, zniszczonym nieustanną wojną świecie
  4. mapy stworzone w oparciu o prawdziwe lokacje
  5. szereg zróżnicowanych klas postaci o ciekawych specjalnych umiejętnościach
  6. rozpoczęcie testów beta planowane jest na 2015 rok

Tym razem amerykański gigant celuje w szeroką rzeszę fanów pierwszoosobowych gier akcji. Overwatch ma być pecetowym FPS-em osadzonym w futurystycznym, targanym nieustającą wojną świecie, gdzie zadaniem tytułowej straży, złożonej z żołnierzy, naukowców, awanturników oraz jest przywrócenie pokoju. A ponieważ nic nie zwalcza przemocy skuteczniej niż więcej przemocy, przygotujcie się na produkcję napakowaną dynamiczną akcją. Na każdej z map, opartych na istniejących w rzeczywistości miejscach (np. ulice Londynu czy egipskie piramidy), zetrą się sześcioosobowe drużyny – odpowiednie połączenie indywidualnych umiejętności poszczególnych postaci ma się okazać kluczowe dla wyniku rozgrywki. Mimo że Blizzard Entertainment nie ma dużego doświadczenia z pierwszoosobowymi strzelankami, twórcy mają nadzieję na zgrabne połączenie klasycznych elementów gatunku ze świeżymi pomysłami. „Overwatch będzie naszą wizją futurystycznego, tętniącego życiem świata, z interesującymi postaciami oraz pełną akcji grą wieloosobową” - mówił podczas BlizzConu współzałożyciel i obecny prezes studia, Mike Morhaime. „Naszym celem przy tworzeniu tego tytułu było wykreowanie świetnego FPS-a, który trafi do szerszej grupy graczy, ale zadowoli także fanów gatunku”. Jednym z rozwiązań, które mają ułatwić to zadanie, będzie duża liczba zróżnicowanych klas postaci: od potężnego Reinhardta, mogącego szarżami wbijać przeciwników w ściany, aż po dzierżącego łuk Hanzo, który mniejszą wytrzymałość nadrabia możliwością błyskawicznej wspinaczki. Więcej bohaterów możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, a także na oficjalnej stronie internetowej Overwatch (na razie wyłącznie w wersji angielskiej). Jeśli zaś chcecie przeczytać, jakie wrażenie nowa produkcja Blizzarda wywarła na nas, przeczytajcie zapowiedź prosto z BlizzConu.

Blizzard nie podał na razie dokładnej daty premiery gry, jednak fakt, że na BlizzConie można już teraz wypróbować Overwatch, to zdecydowanie dobry znak. Testy beta rozpoczną się w przyszłym roku, a zapisać się do nich możecie poprzez oficjalną stronę internetową tytułu – wystarczy zalogować się przy użyciu swego konta Battle.net i mieć nadzieję na uśmiech losu. Pozostaje więc jedynie pytanie, czy studio poradzi sobie z nową marką i nowym gatunkiem – oczekiwania fanów będą bowiem niezmiennie wysokie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overwatch
  2. Oficjalna strona internetowa studia Blizzard Entertainment
  3. Oficjalna strona internetowa konferencji BlizzCon

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej