Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 23:45

Overwatch - nadchodzi pierwszoosobowa gra akcji od Blizzarda

Podczas trwającej w Anaheim imprezy BlizzCon studio Blizzard Entertainment zapowiedziało nowy tytuł, niebędący częścią żadnej ze znanych dotychczas marek. Produkcja o tytule Overwatch to pierwszoosobowa sieciowa gra akcji, której beta-testy rozpoczną się w 2015 roku.

Chociaż pewne pogłoski docierały do nas już w kwietniu, uczestnicy tegorocznej konferencji BlizzCon zapewne nie spodziewali się, że na ich oczach dokona się coś, czego w XXI wieku jeszcze nie widzieliśmy. Studio Blizzard Entertainment po raz pierwszy od 1998 roku zapowiedziało grę, która nie zostanie osadzona w żadnym z istniejących już uniwersów: Diablo, Warcrafta czy StarCrafta. Nowa marka nazywa się Overwatch i podczas trwającej w Anaheim imprezy można było już w nią zagrać.

Overwatch - nadchodzi pierwszoosobowa gra akcji od Blizzarda - ilustracja #1

OVERWATCH W SKRÓCIE:

  1. pierwsza nowa marka Blizzarda od 1998 roku
  2. pierwszoosobowa gra akcji na PC, stawiająca na rozgrywkę wieloosobową
  3. historia osadzona w futurystycznym, zniszczonym nieustanną wojną świecie
  4. mapy stworzone w oparciu o prawdziwe lokacje
  5. szereg zróżnicowanych klas postaci o ciekawych specjalnych umiejętnościach
  6. rozpoczęcie testów beta planowane jest na 2015 rok

Tym razem amerykański gigant celuje w szeroką rzeszę fanów pierwszoosobowych gier akcji. Overwatch ma być pecetowym FPS-em osadzonym w futurystycznym, targanym nieustającą wojną świecie, gdzie zadaniem tytułowej straży, złożonej z żołnierzy, naukowców, awanturników oraz jest przywrócenie pokoju. A ponieważ nic nie zwalcza przemocy skuteczniej niż więcej przemocy, przygotujcie się na produkcję napakowaną dynamiczną akcją. Na każdej z map, opartych na istniejących w rzeczywistości miejscach (np. ulice Londynu czy egipskie piramidy), zetrą się sześcioosobowe drużyny – odpowiednie połączenie indywidualnych umiejętności poszczególnych postaci ma się okazać kluczowe dla wyniku rozgrywki. Mimo że Blizzard Entertainment nie ma dużego doświadczenia z pierwszoosobowymi strzelankami, twórcy mają nadzieję na zgrabne połączenie klasycznych elementów gatunku ze świeżymi pomysłami. „Overwatch będzie naszą wizją futurystycznego, tętniącego życiem świata, z interesującymi postaciami oraz pełną akcji grą wieloosobową” - mówił podczas BlizzConu współzałożyciel i obecny prezes studia, Mike Morhaime. „Naszym celem przy tworzeniu tego tytułu było wykreowanie świetnego FPS-a, który trafi do szerszej grupy graczy, ale zadowoli także fanów gatunku”. Jednym z rozwiązań, które mają ułatwić to zadanie, będzie duża liczba zróżnicowanych klas postaci: od potężnego Reinhardta, mogącego szarżami wbijać przeciwników w ściany, aż po dzierżącego łuk Hanzo, który mniejszą wytrzymałość nadrabia możliwością błyskawicznej wspinaczki. Więcej bohaterów możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, a także na oficjalnej stronie internetowej Overwatch (na razie wyłącznie w wersji angielskiej). Jeśli zaś chcecie przeczytać, jakie wrażenie nowa produkcja Blizzarda wywarła na nas, przeczytajcie zapowiedź prosto z BlizzConu.

Blizzard nie podał na razie dokładnej daty premiery gry, jednak fakt, że na BlizzConie można już teraz wypróbować Overwatch, to zdecydowanie dobry znak. Testy beta rozpoczną się w przyszłym roku, a zapisać się do nich możecie poprzez oficjalną stronę internetową tytułu – wystarczy zalogować się przy użyciu swego konta Battle.net i mieć nadzieję na uśmiech losu. Pozostaje więc jedynie pytanie, czy studio poradzi sobie z nową marką i nowym gatunkiem – oczekiwania fanów będą bowiem niezmiennie wysokie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overwatch
  2. Oficjalna strona internetowa studia Blizzard Entertainment
  3. Oficjalna strona internetowa konferencji BlizzCon
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.