Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 23:29

StarCraft II: Legacy of the Void – pierwszy filmowy zwiastun

W trakcie tegorocznego BlizzConu, firma Blizzard zaprezentowała pierwszy filmowy zwiastun gry StarCraft II: Legacy of the Void. Film prezentuje głównych bohaterów kampanii fabularnej, w tym rasę Protossów wokół której będzie rozgrywać się akcja produkcji. Poznaliśmy również szczegóły dotyczące nowych trybów rozgrywki.

Od debiutu StarCrafta II minęły już cztery lata. Po premierze dodatku Heart of Swarm, która miała miejsce w ubiegłym roku, przyszła pora na zapowiedziane rozszerzenie Legacy of the Void, w całości skupiające się na rasie Protossów. Wielu graczy liczyło na to, ze Blizzard zaprezentuje jakieś nowe informacje na temat rozszerzenia na rozpoczynającym się 7 listopada konwencie BlizzCon 2014. Trzeba przyznać, że nie zawiedli się. Podczas prezentacji poświęconej StarCraftowi II, twórcy pokazali pierwszy filmowy zwiastun rozszerzenia. Wysokiej jakości animacja, z której nie od dziś znany jest Blizzard, przedstawia głównych bohaterów oraz wątki kampanii fabularnej gry.

Blizzard podzielił się także szczegółami dotyczącymi rozgrywki multiplayer. Dodatek wprowadzi dwa nowe warianty zabawy. W trybie Archonta, dwóch graczy będzie współpracować ze sobą i jednocześnie kontrolować tą samą bazę i zasoby, walcząc z innymi tandemami przeciwników. Dzięki temu rozwiązaniu, uczestnicy zabawy będą mogli podzielić się obowiązkami i wprowadzać w życie bardziej kompleksowe strategie. Podobny kooperacyjny charakter ma tryb Sprzymierzeni Dowódcy. Będziemy kontrolować wybranego sławnego dowódcą z uniwersum Starcrafta i razem z innymi graczami wykonywać konkretne zadania i misje, ulepszając w ich trakcie umiejętności postaci. W Legacy of the Void nie zabraknie również tradycyjnie nowych jednostek oraz zmian w matchmakingu oraz strukturze rozgrywki wieloosobowej.

Dodatek jest samodzielną produkcją, która nie wymaga posiadania licencji oryginalnego StarCrafta II: Wings of Liberty lub StarCraft II: Heart of Swarm. Na oficjalnej stronie gry można zapisywać się do testów beta.

  1. Oficjalna polska strona StarCrafta II
  2. Oficjalna polska strona dodatku Legacy of Void