Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2015, 12:14

autor: Góral

Overwatch otrzyma nowe mapy i postacie za darmo

Studio Blizzard Entertainment ujawniło, że zaplanowana na wiosnę 2016 roku strzelanka Overwatch będzie rozwijana darmowymi aktualizacjami, w których znajdą się nowe mapy i postacie.

Mamy kolejne informacje na temat nadchodzącej strzelanki Overwatch od studia Blizzard Entertainment. Deweloperzy opublikowali bowiem nowe nagranie (obejrzycie je powyżej), na którym opowiedzieli co nieco o popremierowym wsparciu produkcji. Okazuje się, że tytuł doczeka się darmowych aktualizacji, za sprawą których do rozgrywki zostaną wprowadzone nowe mapy i postacie. Blizzard podąża więc śladami innych sieciowych strzelanek, które ukazały się w ostatnim czasie. Podobne rozwiązanie zastosowali bowiem deweloperzy Evolve, oferując wszystkie dodatkowe mapy za darmo, a twórcy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege również planują rozdawać mapy, postacie i nowe tryby wszystkim graczom. W przypadku produkcji nastawionych na multiplayer jest to ważna rzecz, więc decyzja „Zamieci” jest jak najbardziej słuszna.

Overwatch będzie płatne, ale dodatkowe postacie i mapy otrzymamy za darmo. - Overwatch otrzyma nowe mapy i postacie za darmo - wiadomość - 2015-12-08
Overwatch będzie płatne, ale dodatkowe postacie i mapy otrzymamy za darmo.
Overwatch w skrócie:
  • Sieciowa strzelanka od studia Blizzard Entertainment
  • Po premierze gry deweloperzy zamierzają rozwijać ją darmowymi aktualizacjami, dającymi dostęp do nowych map i postaci
  • Ukaże się wiosną 2016 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC

Overwatch zadebiutuje na rynku wiosną przyszłego roku. Produkcja nie będzie grą free-to-play, jak zakładało wiele osób, lecz ukaże się jako normalny tytuł premium na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Na start zostanie przygotowanych 21 bohaterów, których szczegółowo opisano w tym miejscu. Pisząc w skrócie, zostaną oni podzieleni na kilka klas (tank, atak, obrona, wsparcie) i dysponować mają odmiennymi mocami (jeden osłoni kolegów przed atakami, drugi uleczy, trzeci ustawi działko itd.), przez co kluczowym elementem podczas rozgrywki będzie współpraca pomiędzy członkami drużyny.

Obecnie trwają zamknięte beta testy produkcji, które zakończą się 10 grudnia. Studio musi przeanalizować zebrane od graczy informacje i wprowadzić stosowne poprawki. Druga faza testów rozpocznie się w styczniu 2016 roku, a do zabawy, oprócz osób, które brały udział w pierwszym etapie, zostaną zaproszeni kolejni gracze.