Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2016, 09:46

autor: Góral

Druga faza beta-testów gry Overwatch przesunięta na luty

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że zaplanowana na styczeń druga faza beta-testów gry Overwatch nie rozpocznie się zgodnie z planem. Na jej start poczekamy do połowy lutego, ale w zamian dostaniemy nowy tryb rozgrywki.

Druga faza zamkniętych beta testów gry Overwatch miała rozpocząć się w tym miesiącu, jednak tak się nie stanie. Jeff Kaplan, reżyser tytułu, wyjawił na oficjalnym forum produkcji, że studio Blizzard Entertainment nie wyrobi się z wszystkimi pracami i kolejne testy powrócą dopiero w połowie lutego. Pocieszeniem jest za to informacja, że dzięki kilku dodatkowym tygodniom deweloper spełni jedną z największych próśb fanów i udostępni nowy tryb zabawy, na temat którego nie zdradzono jednak żadnych szczegółów. Drugi etap bety wystartuje też z kolejnymi mapami, a usprawnieniom – w porównaniu do pierwszej fazy – zostanie poddany chociażby balans rozgrywki i system progresji. Chyba warto więc poczekać na efekty pracy Blizzarda.

Jednym z bohaterów gry Overwatch będzie wojownik Genji. - Druga faza beta testów gry Overwatch przesunięta na luty - wiadomość - 2016-01-22
Jednym z bohaterów gry Overwatch będzie wojownik Genji.
Overwatch w skrócie:
  • Pierwszoosobowa gra akcji od studia Blizzard Entertainment
  • W grze wcielimy się w rozmaite postacie, walczące w ramach drużynowych potyczek
  • Produkcja ukaże się wiosną 2016 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC

Overwatch zostało zapowiedziane w listopadzie 2014 roku. Nowa marka „Zamieci” to pierwszoosobowa sieciowa gra akcji, w której wcielamy się w rozmaitych herosów, dysponujących zupełnie odmiennymi zdolnościami – jeden z nich jest regularnym żołnierzem strzelającym z karabinu, drugi potrafi spowalniać i zamrażać przeciwników, trzeci rzuca skurikenami i atakuje mieczem, a czwarty włada wielkim młotem i generuje tarczę ochronną.

Początkowo wielu graczy sądziło, że będzie to kolejna produkcja studia oparta na modelu biznesowym free-to-play, jednak kilka miesięcy temu rozwiano wszelkie wątpliwości. Overwatch to projekt typu premium, który ukaże się wiosną bieżącego roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Produkcję można zamawiać w trzech wersjach – podstawowej, Origins Edition oraz edycji kolekcjonerskiej. Ostatnia z wymienionych zawiera m.in. album z grafikami, soundtrack oraz figurkę Żołnierza-76 – jednego z bohaterów gry.

Edycja kolekcjonerska gry Overwatch. - Druga faza beta testów gry Overwatch przesunięta na luty - wiadomość - 2016-01-22
Edycja kolekcjonerska gry Overwatch.