Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 20:20

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Deweloperzy XCOM 2 nawiązują współpracę z twórcami moda Long War

Producenci XCOM 2 ogłosili, że nawiązali współpracę z Long War Studios, które odpowiada za powstanie popularnego moda Long War, przeznaczonego dla gry XCOM: Enemy Unknown. Dzięki nawiązanym kontaktom modderzy przygotują modyfikacje, które będą dostępne w dniu premiery XCOM 2.

XCOM 2 ma być znacznie przyjaźniejszą grą dla modderów

Do premiery XCOM 2, a więc drugiej części popularnej strategii taktycznej studia Firaxis, zostały tylko dwa tygodnie. Deweloperzy gry ogłosili właśnie, że nawiązali współpracę z twórcami ze studia Long War, które odpowiada za przygotowanie rozbudowanego i świetnie ocenianego moda dla XCOM: Enemy Unknown, pod tytułem Long War. Modyfikacja rozszerza znacząco wszystkie elementy produkcji oraz wydłuża kampanię, zwiększając poziom trudności i rzucając graczom dodatkowe wyzwania. Umowa pomiędzy Long War Studios i Firaxis zaowocuje publikacją modów dla XCOM 2 jeszcze w dniu premiery gry, która wyznaczona została na 5 lutego. Na razie tajemnicą pozostaje to w jakie formie zostaną one udostępnione graczom. Nie wiemy też nic o ich zawartości. Informacje te mają zostać jednak opublikowane w najbliższym czasie.

Jest to dobra informacja nie tylko dla fanów Long War, ale także innych graczy oczekujących oficjalnego wsparcia deweloperów dla modów w XCOM 2. Najprawdopodobniej będą one obsługiwane za pomocą systemu Steam Workshop, co ułatwi do nich dostęp większej liczbie graczy. Przypomnijmy, że w tamtym roku przedstawiciele Firaxis wyrazili żal, że silnik XCOM: Enemy Unknown w dużym stopniu utrudniał powstanie modyfikacji poza takimi, które wprowadzały jedynie czysto kosmetyczne zmiany. Wyrazili również podziw dla specjalistów z Long War Studios, którym udało się przeskoczyć większość z tych trudności i zaoferować fanom wyjątkowo kompleksowy mod.

XCOM 2 to turowa gra strategiczno-taktyczna, która jest bezpośrednim sequelem wydanego w 2012 roku XCOM: Enemy Unknown. Za produkcję obu tytułów, opartych na kultowej serii X-Com z lat 90., odpowiada firma 2K Games oraz studio Firaxis, świetnie znane dzięki pracom nad cyklem Civilization.

  1. Graliśmy w XCOM 2 - kolejne starcie z kosmitami przynosi sporo nowości
  2. Oficjalna strona gry XCOM 2
  3. Oficjalna strona studia Long War