Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 5 maja 2018, 10:23

autor: Adrian Werner

Darmowy weekend z pięcioma grami (m.in. Call of Duty WWII, For Honor i XCOM 2)

W ten weekend możemy przebierać w grach, która da się wypróbować za darmo. Taką opcję zaoferowali autorzy Call of Duty: WWII, For Honor, Just Cause 3, XCOM 2 oraz Offworld Trading Company.

W ten weekend można wypróbować m.in. multiplayer w Call of Duty: WWII. - Darmowy weekend z pięcioma grami (m.in. Call of Duty WWII, For Honor i XCOM 2) - wiadomość - 2018-05-05
W ten weekend można wypróbować m.in. multiplayer w Call of Duty: WWII.

Przyzwyczailiśmy się już do darmowych weekendów. Ten okazał się jednak wyjątkowo owocny, pozwalając graczom wypróbować aż pięć produkcji dużego kalibru. Znajdziemy wśród nich strategie XCOM 2 i Offworld Trading Company, gry akcji For Honor i Just Cause 3 oraz tryb multiplayer strzelanki Call of Duty: WWII.

Call of Duty: WWII (darmowy weekend na PC)

Zacznijmy od największej z wymienionych produkcji. Call of Duty: WWII to zeszłoroczna odsłona popularnego cyklu FPS-ów. Gra powróciła po długiej przerwie do realiów II wojny światowej i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Produkcja została ciepło przyjęta i osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży.

Darmowy weekend obejmuje wyłącznie tryb multiplayer gry i potrwa do jutra, do godziny 22:00. W zabawie mogą wziąć udział wyłącznie posiadacze pecetów. Jeśli zdecydujecie się potem na zakup pełnej wersji Call of Duty: WWII, to zachowacie wszystkie postępy.

  1. Call of Duty: WWII – darmowy weekend w Steam
  2. Recenzja gry Call of Duty: WWII – udany powrót do korzeni serii

For Honor (darmowy weekend na PC, XONE, PS4)

W ten weekend można również za darmo przetestować For Honor, czyli grę akcji firmy Ubisoft, nastawioną na pojedynki za pomocą broni białej. Dzięki licznym aktualizacjom tytuł ten przeszedł bardzo duże zmiany od czasu premiery, więc to dobra okazja, aby sprawdzić, jak prezentuje się produkcja obecnie.

Darmowy weekend For Honor potrwa również do jutrzejszego wieczora, ale w tym przypadku grę mogą wypróbować nie tylko pecetowcy, ale również użytkownicy konsol Xbox One i PlayStation 4.

  1. For Honor - darmowy weekend
  2. Recenzja gry For Honor – ten system walki zasługuje na więcej

XCOM 2 (darmowy weekend na PC, XONE)

Jeśli preferujecie spokojniejszą rozgrywkę, to warto sprawdzić XCOM 2, czyli wyśmienitą turową strategię studia Firaxis. Gra zadebiutowała na PC w lutym 2016 roku, a kilka miesięcy później ukazały się wersje konsolowe.

Darmowy weekend potrwa do jutra, do 21:00. Mogą z niego skorzystać użytkownicy pecetów oraz konsol Xbox One, choć warto pamiętać, że w wypadku tej drugiej wersji potrzebny jest abonament Xbox Live Gold.

  1. XCOM 2 – darmowy weekend w Steam
  2. Recenzja gry XCOM 2 - drugie UFO, czyli wróg poznany

Offworld Trading Company (darmowy weekend na PC)

Warto także sprawdzić Offworld Trading Company, czyli jedną z najlepszych strategii ekonomicznych 2016 roku. Głównym projektantem był Soren Johnson, który pełnił tę samą rolę przy Sid Meier’s Civilization IV.

Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC, a jej darmowy weekend potrwa do jutra, do 23:00.

  1. Offworld Trading Company - darmowy weekend w Steam
  2. Recenzja gry Offworld Trading Company – bezlitosny kapitalizm na Marsie

Just Cause 3 (darmowy weekend na XONE)

Ostatnią pozycją, którą w ten weekend można wypróbować za darmo do jutrzejszego wieczora, jest Just Cause 3, czyli gra akcji z otwartym światem autorstwa studia Avalanche.

Produkcja ukazała się w 2015 roku na pecety, PlayStation 4 i Xboksa One, ale darmowy weekend dostępny jest tylko na ostatniej z tych platform i tradycyjnie wymaga posiadania abonamentu Xbox Live Gold.

  1. Recenzja gry Just Cause 3 - efektowna demolka w cieniu licznych baboli