Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2015, 12:20

Overwatch - nowi bohaterowie i materiały video, brak modelu free-to-play

Studio Blizzard Entertainment potwierdziło, że strzelanka Overwatch nie wykorzysta modelu darmowego z mikropłatnościami. Opublikowano także nowy zwiastun rozgrywki, ujawniono kolejne trzy postacie oraz poinformowano, że użytkownicy pecetów i konsol nie będą mogli się wspólnie bawić.

Podczas imprezy BlizzCon studio Blizzard Entertainment podzieliło się wieloma nowymi informacjami na temat wyczekiwanej z niecierpliwością sieciowej strzelanki Overwatch. Przede wszystkim potwierdziły się wczorajsze spekulacje, że gra nie wykorzysta modelu free-to-play. Zamiast tego trafi do sprzedaży jako tradycyjna produkcja pecetowa i konsolowa. Nie oznacza to jednak braku mikropłatności, choć te mają być ograniczone głównie do skórek i przedmiotów, w stylu znanym z Destiny.

Głównym powodem, dla którego ostatecznie nie zdecydowano się na wykorzystanie modelu free-to-play jest fakt istnienia wersji na Xboksa One i PlayStation 4. Na konsolach gry darmowe z mikropłatnościami wciąż są bowiem w powijakach i tradycyjne wydanie pudełkowe uznane zostało za bezpieczniejsze wyjście.

Ponadto podczas BlizzConu autorzy ujawnili, że choć wydania konsolowe zostały zapowiedziane dopiero w tym tygodniu, to w rzeczywistości były one planowane od samego początku. Autorzy zapewniają, że włożyli masę wysiłku w dopilnowanie, aby gra dobrze sprawowała się na padach. Jednocześnie jednak studio Blizzard nie zamierza pozwolić na wspólną zabawę posiadaczom konsol i pecetów. Zamiast tego każda wersja otrzyma własne serwery.

W trakcie imprezy autorzy ujawnili także trzy nowe postacie, które dołączą do galerii grywalnych bohaterów. Wśród nich znalazła się dziewczyna imieniem D.Va, pilotująca niewielkiego mecha uzbrojonego m.in. w działka fuzyjne oraz wyposażonego w takie gadżety jak dopalacz czy matryca obronna. Co ciekawe D.Va będzie w stanie opuścić kokpit mecha i doprowadzić do jego autodestrukcji.

Drugim nowym bohaterem jest wojownik ninja imieniem Genji, mogący pochwalić się dużą zwinnością oraz ekwipunkiem w skład którego wchodzą miecze oraz gwiazdki do rzucania. Ostatnią ujawnioną postacią jest dziewczynka Mei, dysponująca m.in. pistoletem potrafiącym strzelać soplami lodu lub strugą mrozu zamrażającą wrogów.

Przypomnijmy na koniec, że premiera Overwatch zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku. Gra ma zadebiutować jednocześnie na pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Dla największych fanów szykowane są Edycje Kolekcjonerskie.

  1. Overwatch – oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Overwatch – Blizzard kontra Team Fortress 2