Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 08:46

autor: Góral

Overwatch zadebiutuje także na konsolach. Premiera gry w czerwcu 2016 roku

Dziś wieczorem podczas imprezy BlizzCon studio Blizzard Entertainment najpewniej zapowie konsolową wersję strzelanki Overwatch. Niespodzianka została jednak popsuta i potwierdzenie tych doniesień przedostało się do sieci wcześniej.

Overwatch ukaże się wiosną 2016 roku. - Overwatch zadebiutuje także na konsolach. Premiera gry w czerwcu 2016 roku - wiadomość - 2015-11-06
Overwatch ukaże się wiosną 2016 roku.

Wczoraj donosiliśmy, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że podczas imprezy BlizzCon studio Blizzard Entertainment zapowie konsolową wersję sieciowej strzelanki Overwatch. Niespodzianka została jednak popsuta i dowiedzieliśmy się, że tytuł faktycznie zmierza w kierunku PlayStation 4 i Xboksa One, a oficjalnej zapowiedzi doczekamy się zapewne dziś wieczorem (ceremonia otwarcia BlizzConu odbędzie się o godzinie 20:00 czasu polskiego). Ponadto okazało się, że Overwatch zadebiutuje 21 czerwca 2016 roku albo wcześniej i prawdopodobnie nie będzie to gra free-to-play, a płatny tytuł, który kupimy za 60 dolarów (na komputerach ma być jeszcze PC Download Edition za 40 dolarów). Dalszych konkretów należy wypatrywać wieczorem, ale warto jeszcze wspomnieć o informacjach zamieszczonych w serwisie Overpwn.com (dzięki, PC Gamer), według których w pudełkowej wersji Origins Edition znajdziemy:

  • 21 postaci,
  • 5 skórek: Blackwatch Reyes (Reaper), Strike-Commander Morrison (Soldier: 76), Overgrown Bastion, Security Chief Pharah i Slipstream Tracer.

Ponadto Blizzard ma dorzucać do zestawu elementy do innych swoich gier:

  • Heroes of the Storm – postać Tracer,
  • World of Warcraft – Baby Winston Pet,
  • StarCraft II – portrety,
  • Hearthstone – zmienione „plecy” kart,
  • Diablo III – Mercy Wings.

Czekamy zatem na rozpoczęcie imprezy i pozostałe szczegóły związane z Overwatch. Przypominam jeszcze, że obecnie na komputerach PC trwa zamknięta beta, a po BlizzConie mamy się także doczekać pierwszego otwartego weekendu z grą.