Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 10:00

Call of Duty: Black Ops III trafiło do sprzedaży

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Call of Duty: Black Ops III. Pierwsze recenzje są w większości bardzo pozytywne, choć dobre wrażenia dotyczą tylko wersji na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. Wydania na konsole poprzedniej generacji pozostawiają sporo do życzenia.

Call of Duty: Black Ops III rozpoczęło podbój rynku. - Call of Duty: Black Ops III trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2015-11-06
Call of Duty: Black Ops III rozpoczęło podbój rynku.

Nadszedł wreszcie dzień, na który z wytęsknieniem czekało wielu miłośników pierwszoosobowych strzelanek. Do sprzedaży trafiła gra Call of Duty: Black Ops III, czyli najnowsza odsłona szalenie popularnego cyklu FPS-ów firmy Activision Blizzard. Polska premiera odbyła się równocześnie ze światową, a rodzimy dystrybutor, czyli firma CDP.pl, przygotował lokalizację kinową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Gra dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3.

Warto przypomnieć, że wydania na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostały mocno okrojone. Największą różnicą jest brak kampanii dla pojedynczego gracza, a grafika również pozostawia bardzo dużo do życzenia, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy materiał video:

Pierwsze recenzje gry są w większości bardzo pozytywne:

 1. EGM – 9.5/10
 2. GameTrailers - 9.2/10
 3. Gameinfomer - 9/10
 4. We Got This Covered -9/10
 5. XGN - 9/10
 6. Destructoid - 8.5/10
 7. Gamesradar - 4/5
 8. The Escapist - 4/5
 9. The Sixthaxis - 8/10
 10. Everyeye.it - 8/10
 11. Giant Bomb - 3/5
 12. Gamespot - 7/10
 13. Polygon - 7/10

Lekkim rozczarowaniem może okazać się warstwa techniczna. Testy wersji na PlayStation 4 pokazały, że gra posiada system dynamicznej rozdzielczości, co oznacza, że silnik potrafi ją w razie potrzeby zmniejszać w celu zachowania płynności. Pomimo takiego rozwiązania, autorom nie udało się utrzymać stałych 60 klatek na sekundę.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Black Ops III opracowało studio Treyarch, czyli autorzy wszystkich poprzednich części tej odnogi cyklu. Gra kontynuuje marsz marki w klimaty futurystyczne. Tym razem akcja toczy się w roku 2065, a autorzy pełnymi garściami czerpali z cyberpunku, pozwalając graczom na wcielenie się w zołnierzy wyposażonych w zapewniające nadludzkie zdolności cyberwszczepy.

Po raz pierwszy w historii cyklu kampanię fabularną da się rozegrać w trybie kooperacji. Współpracować z innymi graczami możemy także w ramach trybu zombie. Jego akcja toczy się w 1940 roku, w amerykańskim miasteczku Morg, a w grywalne postacie wcielili się znani aktorzy, tacy jak Ron Perlman, Jeff Goldblum, Robert Picardo, Heather Graham czy Neil McDonough.

Zgodnie z tradycjami cyklu, Call of Duty: Black Ops III rozwijane będzie po premierze za pomocą płatnych dodatków DLC. Zawierać one mają zarówno mapy do rozgrywek PvP, jak i nowe misje do trybu zombie. Co ciekawe, studio Treyarch poinformowało kilka dni temu, że w planach jest wypuszczenie w przyszłym roku narzędzi moderskich do wersji pecetowej. Za ich pomocą będziemy mogli tworzyć nowe poziomy oraz tryby rozgrywki.

 1. Oficjalna strona internetowa gry
 2. Graliśmy w Call of Duty: Black Ops III - najszybszego CoD-a w historii
 3. Call of Duty: Black Ops III - kompendium wiedzy / FAQ