Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 listopada 2015, 10:10

autor: Jiker

Pip-Boy jak prawdziwy - mobilne premiery tygodnia (Fallout Pip-Boy, The Room Three i Fantasy War Tactics)

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje mobilne premiery zaliczyły gry takie jak Fallout Pip-Boy, The Room Three i Fantasy War Tactics.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Fallout Pip-Boy

Android: za darmo / iOS: za darmo

Szum wokół Fallout 4 rośnie z każdym dniem, skutecznie przybliżając nas do wielkiej premiery najnowszego dzieła studia Bethesda Softworks (gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One już 10 listopada). Duży udział w budowaniu odpowiedniej atmosfery mają aplikacje mobilne – strategiczny Fallout Shelter oraz wydana wczoraj Fallout 4 Pip-Boy Companion App. Program zamienia smartfona / tablet w osobistego Pip-Boya, który kolekcjonuje informacje o naszych postępach w Fallout 4 (m.in. statystyki postaci, perki, ekwipunek, interaktywna mapa, dostęp do radia) i pozwala zagrać w mini grę Atomic Command, w której strzelamy z wielkiego działa do nadlatujących bomb atomowych, zbierając w ten sposób punkty. Przede wszystkim jednak wygląda bajerancko, stanowiąc przy tym – wspólnie ze smartfonem – integralną część strapy Pip-Boya, dodawanej do edycji kolekcjonerskiej czwórki.

The Room Three

iOS: ok. 21 zł

Ponad rok – licząc od dnia oficjalnej zapowiedzi – przyszło nam czekać na trzecią odsłonę doskonałej gry logicznej The Room. Obecnie The Room Three jest dostępne wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS, ale prace nad edycją na Androida postępują bardzo szybko i powinniśmy zagrać w nią przed końcem roku. Trójka kontynuuje historię wymyśloną na potrzeby dwóch poprzednich części. W pogoni za niezwykłą subtancją znaną jako Null trafiamy do tajemniczej posiadłości Grey Holm, wybudowanej na odległej wyspie. Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez niejakiego Rzemieślnika, rozwiązujemy kolejne, niesamowicie zaprojektowane łamigłówki. The Room Three jest zdecydowanie najobszerniejszą odsłoną serii, przygotowaną z nie lada rozmachem. Nie dość, że mierzymy się z większą liczbą bardziej urozmaiconych zagadek i odwiedzamy ciekawe lokacje, to jeszcze twórcy przygotowali kilka alternatywnych zakończeń.

Fantasy War Tactics

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

W tym tygodniu zadowoleni będą nie tylko miłośnicy gier logicznych, ale też fani taktycznych RPG. Wszystko za sprawą Fantasy War Tactics. Produkcja firmy Nexon, inspirowana chociażby kultowym Final Fantasy Tactics, została wydana na Androidzie i iOS w modelu free-to-play. Trafiamy w niej do klasycznego świata fantasy i wcielamy się w studenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który postanawia podbić całą krainę, ale ze zdziwieniem stwierdza, że uprzedził go uczelniany rywal. Rozgrywka w Fantasy War Tactics sprowadza się przede wszystkim do brania udziału w kolejnych turowych bitwach, rozgrywanych na stosunkowo niewielkich mapach pokrytych siatką kwadratów. W międzyczasie gracz werbuje wojaków, rozwija ich i opracowuje nowe strategie walki. Zabawę urozmaica tryb strategiczny, w ramach którego zajmujemy się podbojem świata oraz opcja wieloosobowa PvP, pozwalająca rywalizować z innymi użytkownikami.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: