Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Fantasy War Tactics (iOS)
OkładkaFantasy War Tactics (iOS)

Fantasy War Tactics

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych taktyczna gra jRPG, za której powstanie odpowiada doświadczona koreańska firma Nexon.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fantasy War Tactics Premiera

5lis2015

iOS AND

producent: Nexon wydawca: Nexon Strona oficjalna

Fantasy War Tactics to wydane na mobilny system AND i iOS taktyczne turowe RPG, zrealizowane w stylu znanym z japońskich przedstawicieli tego gatunku. Produkcja korzysta z modeli darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Nexon.

Fabuła

Akcja gry toczy się w klasycznym uniwersum fantasy. Gracz wciela się w studenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który postanawia podbić cały świat. Problem w tym, że gdy rozpoczyna realizację tego zadania z zaskoczeniem odkrywa, że kraina została już całkowicie podbita przez organizację założoną przez jego rywala z uczelni. Naszym zadaniem staje się więc pokonanie przeciwnika i przejęcie pełni władzy.

Mechanika

Wszystko to zrealizowane zostało w formie klasycznego taktycznego RPG-a. Fantasy War Tactics ukazało się na mobilny system AND i iOS, ale wzorowane jest głównie na konsolowych przedstawicielach tego gatunku. Zajmujemy się więc przede wszystkim toczeniem turowych bitew na pokrytych siatkami kwadratów mapach. Podczas przygód gracz powoli werbuje kolejnych bohaterów posiadających różnorodne umiejętności, a następnie rozwija ich statystyki za punkty doświadczenia zdobyte podczas walk. W starciach kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie zdolności bohaterów oraz ukształtowania terenu. Ponadto gra pozwala wyprowadzać tzw. techniki łączone, czyli ataki, w których udział bierze więcej niż jedna postać, co pozwala zwiększyć zadawane obrażenia znacznie ponad poziom możliwy do osiągnięcia przez każdego wojownika oddzielnie.

Zabawę wzbogacają elementy strategiczne w postaci systemu podboju świata, rozgrywanego na dużej mapie. Wygrane bitwy pozwalają nam na przejmowanie kontroli nad kolejnymi terytoriami. W grze nie zabrakło także mechaniki craftingu.

Dodatkową atrakcją jest multiplayerowy tryb PvP, pozwalający na rozgrywanie starć przeciwko innym graczom.

Fantasy War Tactics – taktyczne RPG bez kompleksów

PLUSY:
 1. Ładna grafika;
 2. Nietypowy pomysł na fabułę;
 3. Humor;
 4. Dopracowane mechanizmy walki;
 5. Dużo różnorodnych bohaterów do wyboru.
MINUSY:
 1. Wszystko to już wiedzieliśmy gdzie indziej;
 2. Trochę zbyt agresywny system mikropłatności.

Wydawane na konsolach taktyczne RPG-i z Japonii od dawna są inspiracją dla deweloperów mobilnych. Efekty nie zawsze są dobre, zwłaszcza w przypadku produkcji free-to-play, ale na szczęście Fantasy War Tactics nie powiela błędów wielu konkurencji i stanowi produkcję, którą bez obaw można polecić fanom gatunku.

Gra już na samym początku robi bardzo pozytywne wrażenie – a to za sprawą fabuły. Tradycyjnie musimy tutaj uratować krainę fantasy przed tyranem. Nie robimy togo jednak ze szlachetnych pobudek – po prostu chcemy zająć miejsce dyktatora. Uczynienie żądnego władzy łotra głównym bohaterem nadaje produkcji świeżości. Dodatkową zaletą jest fakt, że cała historia opowiadana jest ze sporą dozą dobrego humoru.

Dobre wrażenie nie mija przy głębszym wgryzieniu się w rozgrywkę. Final Fantasy Tactics bardzo dobrze realizuje mechanizmy swojego gatunku. Gra jest bogata taktycznie i wymaga sprawnego wykorzystywania elementów otoczenia, a masa dostępnych bohaterów dysponujących różnorodnymi umiejętnościami pozwala na dużą swobodę przy komponowaniu składu drużyny. Ciekawym elementem jest także opcja wyprowadzania ataków łączonych, co wymusza dbanie o dobrą współpracę wojowników.

Największym problemem Fantasy War Tactics jest system mikropłatności: po kilku godzinach zabawy tempo rozwoju mocno zwalnia, więc jeśli nie wydamy pieniędzy, to musimy powtarzać misje, aby zgromadzić wystarczająco dużo punktów do odblokowania potrzebnych ulepszeń. To grindowanie nie jest jednak wadą dyskwalifikującą ten tytuł, gdyż mechanizmy zabawy są na tyle dopracowane, że ponowne rozgrywanie tych samych potyczek wciąż daje sporo dobrej zabawy.

Fantasy War Tactics nie oferuje nic, czego byśmy nie widzieli wcześniej w tym gatunku, a wiele tych elementów inne gry wykonały lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to po prostu kawał dobrego taktycznego RPG-a, z rozbudowanym systemem walki, ładną grafiką oraz ciekawą fabułą. Fantasy War Tactics nie zrewolucjonizuje swojego gatunku, ale jego fanom zapewni wiele godzin rozrywki na wysokim poziomie, zwłaszcza że po przejściu wyzwań fabularnych czeka na nas jeszcze dający dużo radości tryb multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Fantasy War Tactics: 12+

Fantasy War Tactics Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND