Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 listopada 2015, 11:54

autor: Adrian Werner

Fantasy War Tactics - turowe RPG firmy Nexon rozpoczęło podbój App Store i Google Play

Firma Nexon wypuściła na systemy iOS i Android grę Fantasy War Tactics, czyli taktyczne turowe RPG, w której próbujemy przejąć kontrolę nad pełną magii krainą fantasy.

Koreańska firma Nexon wypuściła swój najnowszy mobilny projekt. Jest nim taktyczne RPG zatytułowane Fantasy War Tactics.

      - Fantasy War Tactics w App Store

      - Fantasy War Tactics w Google Play

Obecnie gra dostępna jest tylko na systemy iOS oraz Android i na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na chwilę obecną nie wiemy, czy twórcy mają w planach przeniesienie swojego dzieła także na inne platformy.

Akcja przenosi nas do tradycyjnej krainy fantasy. Natomiast mocno niestandardowe są ambicje głównego bohatera. Wcielamy się bowiem w absolwenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który po otrzymaniu dyplomu postanawia przejąć władzę nad światem. Szybko jednak odkrywa, że zrealizowanie tych godnych arcyłotra planów będzie trudniejsze niż przypuszczał. Okazuje się bowiem, że gdy on szykował się do podboju, jego rywal z uczelni sam przejął kontrolę nad całą krainą. Jeśli chcemy więc stać się panem i władcą wpierw będziemy musieli pokonać obecnego tyrana.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Fantasy War Tactics to klasyczne taktyczne RPG. Większość czasu z grą spędzamy więc na toczeniu bitew za pomocą turowego systemu walki. W trakcie potyczek dowodzimy niewielką grupą bohaterów, z których każdy posiada unikalne umiejętności i talenty. Kluczową rolę odgrywa naturalnie rozwijanie umiejętności naszych podwładnych oraz werbowanie nowych. Nawet potężna drużyna będzie miała jednak problemy z wygraniem jeśli nie nauczymy się sprytnie wykorzystywać ukształtowania terenu oraz sprawnie robić użytek z tzw. technik łączących, czyli ataków, w których bierze udział kilka postaci.

Wszystkie potyczki scala mapa strategiczna, w ramach której powoli, terytorium po terytorium, dokonujemy podboju świata. Nie zabrakło oczywiście także systemu craftingu, a jeśli znudzą nam się potyczki przeciwko sztucznej inteligencji to możemy również wziąć udział w multiplayerowych bitwach PvP przeciwko innym graczom.