Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 października 2015, 10:41

autor: Adrian Werner

Fantasy War Tactics - taktyczne RPG firmy Nexon zadebiutuje 5 listopada

Firma Nexon poinformowała, że mobilne turowe RPG Fantasy War Tactics zadebiutuje na początku listopada na systemach iOS i Android.

Koreańska firma Nexon poinformowała, że prace nad taktycznym mobilnym RPG Fantasy War Tactics zmierzają już ku końcowi i gra zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Testy wczesnej wersji już od kilku dni trwają w krajach takich jak Australia, Malezja i Finlandia.

Fantasy War Tactics ukaże się na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Światowa premiera zaplanowana została na 5 listopada tego roku. Chcąc zachęcić graczy do wypróbowania tego tytułu, autorzy zorganizują sympatyczną promocję – każdy, kto pobierze aplikację w dniu jej debiutu, a następnie zagra otrzyma w prezencje dodatkową bohaterkę w postaci królowej piratów imieniem Chris, jak również specjalną zbroję oraz trochę gotówki na start.

Akcja gry toczy się w klasycznym uniwersum fantasy. Gracz wciela się w studenta prestiżowego uniwersytetu magicznego, który postanawia podbić cały świat. Problem w tym, że gdy rozpoczyna realizację tego zadania z zaskoczeniem odkrywa, że kraina została już całkowicie podbita przez organizację założoną przez jego rywala z uczelni. Naszym zadaniem staje się więc pokonanie go i przejęcie pełni władzy.

Wszystko to zrealizowane zostało w formie klasycznego taktycznego RPG-a. Zajmujemy się więc głównie toczeniem turowych bitew na pokrytych siatkami kwadratów mapach. Podczas przygód gracz powoli werbuje kolejnych bohaterów posiadających różnorodne umiejętności, a następnie rozwija ich statystyki za punkty doświadczenia zdobyte podczas walk. W starciach kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie zdolności bohaterów oraz ukształtowania terenu. Ponadto gra pozwala wyprowadzać tzw. techniki łączone, czyli ataki, w których udział bierze więcej niż jedna postać, co pozwala zwiększyć zadawane obrażenia znacznie ponad poziom możliwy do osiągnięcia przez każdego wojownika samotnie.

Zabawę wzbogacają elementy strategiczne w postaci systemu podboju świata, rozgrywanego na dużej mapie, w ramach której wygrane bitwy pozwalają nam na przejmowanie kontroli nad kolejnymi terytoriami. Nie zabrakło także mechaniki crafingu. Dodatkową atrakcją jest multiplayerowy tryb PvP, pozwalający na rozgrywanie starć przeciwko innym graczom.