Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2015, 10:46

autor: Góral

Demoniczny western Hard West ukaże się w listopadzie

Poznaliśmy datę premiery turowej gry strategicznej Hard West od polskiego studia CreativeForge Games. Produkcja, w której western pomieszano z elementami fantastycznymi, ukaże się 4 listopada bieżącego roku na komputerach PC.

Studio CreativeForge Games ujawniło datę premiery ciekawie zapowiadającej się turowej strategii Hard West. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych 4 listopada bieżącego roku. Tytuł będzie sprzedawany w sklepie Steam w cenie 19,99 euro, czyli około 85 zł. Obecnie można go jednak kupić w przedsprzedaży z 20% zniżką w cenie 15,99 euro (około 68 zł) za podstawowe wydanie lub 18,39 euro (około 78 zł) za cyfrową edycję kolekcjonerską. W niej, oprócz gry, znajdziemy album z grafikami koncepcyjnymi, komiks oraz ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Marcina Przybyłowicza, którego gracze kojarzą przede wszystkim z prac przy muzyce do takich hitów jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Akcja Hard West rozegra się na Dziki Zachodzie, w którym nietrudno spotkać na swojej drodze demony. - Demoniczny western Hard West ukaże się w listopadzie - wiadomość - 2015-10-20
Akcja Hard West rozegra się na Dziki Zachodzie, w którym nietrudno spotkać na swojej drodze demony.
Hard West w skrócie:
  • Turowa gra strategiczna
  • Miks westernu z fantastyką
  • Ukaże się 4 listopada 2015 roku na komputerach osobistych
  • Za projekt odpowiada polskie studio CreativeForge Games

O samym Hard West pisaliśmy już kilka razy. Ma to być polska strategia, w której pomieszano western z elementami fantastycznymi. Gracze wcielą się w niejakiego Warrena, przemierzającego Dziki Zachód w poszukiwaniu zemsty na tych, którzy go skrzywdzili. Problem w tym, że po drodze będzie musiał zmierzyć się nie tylko z ludźmi, ale także z demonami, kanibalami i kto wie kim jeszcze.

Na graczy czekać ma 40 zróżnicowanych misji, w których wykorzystamy tyle samo broni inspirowanych prawdziwymi narzędziami mordu. Rozgrywka oferować ma klasyczne podejście do taktycznych strategii, ale podczas zabawy wykorzystamy system osłon, rykoszety i nie tylko.

Jak to wszystko wygląda w akcji obejrzycie poniżej, a na koniec przypominam, że produkcja została sfinansowana w 2014 roku podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Deweloperzy pozyskali od graczy ponad 90 tysięcy dolarów kanadyjskich.