Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2014, 10:22

autor: Góral

Hard West - zbiórka pieniędzy na polski western zakończona

Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na niecodzienny western od polskiego studia CreativeForge Games została zakończona. Twórcom udało się zebrać ponad 94 tys. dolarów kanadyjskich, w związku z czym doczekamy się m.in. dwóch dodatkowych scenariuszy i wersji na komputery Mac oraz system operacyjny Linux.

Hard West - zbiórka pieniędzy na polski western zakończona. Zebrano ponad 90 tys. dolarów kanadyjskich - ilustracja #1

Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter na polski western Hard West dobiegła końca. Deweloperzy ze studia CreativeForge Games potrzebowali 70 tys. dolarów kanadyjskich na produkcję, a finalnie udało im się pozyskać od fanów ponad 94 tys. dolarów, przy czym cel minimalny osiągnięto kilkanaście dni przed zakończeniem akcji. Kwota ta gwarantuje debiut produkcji pod koniec października w ramach Steam Early Access, 8 scenariuszy oraz wersje na komputery Mac i system operacyjny Linux (plus oczywiście Windows). Premiera pełnej wersji Hard West odbędzie się najprawdopodobniej w sierpniu 2015 roku.

Hard West w skrócie:

  • Deweloper: CreativeForge Games
  • Gatunek: turowa strategia taktyczna
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: sierpień 2015 roku

Hard West ma być turową grą strategiczną osadzoną w klimatach Dzikiego Zachodu. Nie będzie to jednak tradycyjna opowieść o kowbojach, gdyż w świecie gry zachodzić mają nadnaturalne zjawiska. Rozgrywka nawiązywać ma do takich produkcji jak Heroes of Might & Magic i X-COM. Oznacza to, że zabawa nastawiona będzie na eksplorację i walkę.

Zwłaszcza ta druga zapowiada się bardzo obiecująco, gdyż twórcy zrezygnują z tradycyjnych pasków zdrowia i podczas starcia postać będzie mogła zginąć od każdej kuli przeciwnika, jeśli jednak uda się jej przeżyć atak, to jej statystyki zostaną ulepszone. W czasie rozgrywki zastosujemy także różne ciekawe taktyki, np. przewrócimy dany mebel, tworząc w ten sposób osłonę, podkręcimy kulę podczas strzału, albo po prostu unikniemy starcia, wykorzystując system cichego przemieszczania się.

Szykuje się więc ciekawa propozycja dla fanów westernów. Przypominam także, że zespół CreativeForge Games pracuje obecnie także nad kosmicznym RTS-em Ancient Space, który zadebiutuje na komputerach PC 23 września.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hard West

Hard West