Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2014, 12:23

autor: Renox

Hard West – polski taktyczny western ufundowany na Kickstarterze

Dwa dni temu udało się ufundować na Kickstarterze taktyczny western polskiego studia CreativeForge – grę Hard West. Autorzy zebrali wymagane 70 tysięcy dolarów kanadyjskich, chociaż do końca zbiórki pozostały jeszcze niemal dwa tygodnie. Wszelkie „nadprogramowe” środki zostaną przeznaczone na kolejne usprawnienia i dodatki związane z omawianą produkcją.

Gra Hard West ufundowana na Kickstarterze. - Hard West – taktyczny western polskiego studia ufundowany na Kickstarterze - wiadomość - 2014-08-24
Gra Hard West ufundowana na Kickstarterze.
Hard West w skrócie:
  • Producent: CreativeForge Games
  • Wydawca: PlayWay
  • Gatunek: turowa strategia taktyczna w klimatach „Dziwnego Zachodu”
  • Docelowe platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: II kwartał 2015 roku

Przedwczoraj polskiemu studiu CreativeForge Games udało się zebrać wymagane 70 tysięcy dolarów kanadyjskich w ramach kickstarterowej zbiórki pieniężnej na grę Hard West - turową strategię taktyczną z akcją osadzoną w mrocznych realiach tzw. Dziwnego Zachodu (połączeniu westernu z fantastyką). Co istotne, do końca akcji zostało 13 dni, więc omawianą produkcję można finansowo wspierać jeszcze przez dość długi czas.

Twórcy obiecują, że jeżeli uda się im zebrać 75 tysięcy dolarów kanadyjskich, to do końca października tego roku Hard West trafi na platformę firmy Valve w ramach Steam Early Acces. Przy 80 tysiącach wątek fabularny zostanie przedłużony o dodatkowe 2 godziny (autorzy stworzą wówczas łącznie osiem scenariuszy w kampanii), natomiast dzięki zebraniu 90 tysięcy przygotowana zostanie wersja gry na Mac oraz Linux. Deweloperzy przyznali także, że po przekroczeniu kolejnych sum pieniędzy (na razie nieustalonych), fani tytułu mogą liczyć na następne „niesamowite” dodatki.

Hard West to turowa strategia taktyczna w realiach Dziwnego Zachodu autorstwa polskiego studia CreativeForge Games, o której sporo pisaliśmy na początku tego miesiąca. W grze przeniesiemy się w mało historyczne realia XIX-wiecznych Stanów Zjednoczonych. Trafimy do ponurej, spalonej słońcem krainy, gdzie bezprawie szerzy się niemal na każdym kroku. Co więcej, w okolicy zachodzą niewyjaśnione zjawiska, za którymi stoi sam diabeł. Tytuł ukazać się ma latem 2015 roku na razie tylko w wersji na komputery PC.