Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2014, 11:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Agent od studia Rockstar został anulowany?

Według sklepu GameFly gra Agent od studia Rockstar North została anulowana. Tytuł został zapowiedziany w 2009 roku jako ekskluzywna dla konsoli PlayStation 3 produkcja i miał ukazać się w 2010 roku. Z planów dewelopera jednak nic nie wyszło i do dziś nie wiemy tak naprawdę, co się dzieje z tym projektem.

Agent od studia Rockstar został anulowany? - ilustracja #1
Agent w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji z elementami skradanki
  • Deweloper: Rockstar North
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 3
  • Data premiery: nieznana

O grze Agent od firmy Rockstar Games słyszymy od dobrych kilku lat. Projekt został zapowiedziany na konsolę PlayStation 3 podczas targów E3 w 2009 roku i miał zadebiutować rok później, jednak w międzyczasie stało się z nim coś niedobrego i słuch o nim zaginął. Dopiero w połowie 2013 roku dotarły do nas przesłanki sugerujące, że produkcja cały czas powstaje. Dziś niestety nie mamy dla Was dobrych wieści, gdyż najnowsze doniesienia wieszczą anulowanie tytułu. Jeden z użytkowników forum NeoGAF, opublikował wiadomość dotyczącą jego zamówienia przedpremierowego na grę Agent, którą dostał od sklepu GameFly. Napisano w niej, że projekt został usunięty z biblioteki, gdyż wydawca porzucił produkcję.

Firma Rockstar nie opublikowała oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale zdecydowanie coś musi być na rzeczy, w końcu PlayStation 3 powoli ustępuje miejsca PlayStation 4, a o grze ani widu, ani słychu. Można jednak podejrzewać, że albo deweloping przeniósł się na next-gena koncernu Sony, albo w ogóle zrezygnowano z dalszych prac. Na wyjaśnienia musimy jak zwykle poczekać.

Agent to gra akcji z elementami skradanki, dedykowana wyłącznie konsoli PlayStation 3. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że tytuł opowiadać ma o losach szpiega, który wykonuje rozmaite misje w latach 70-tych XX wieku. Prace nad produkcją rozpoczęto w 2007 roku, a oficjalnie zapowiedziano ją dwa lata później.