Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2013, 14:38

Agent nadal w produkcji? Take-Two rejestruje na nowo znak towarowy gry

Firma Take-Two odnowiła prawa do znaku towarowego Agent, czyli gry zapowiedzianej jeszcze w 2009 roku. Być może oznacza to, że wydawca nie rezygnuje z tego projektu, o którym słuch zaginął na parę lat.

Agent nadal w grze? - Agent nadal w produkcji? Take-Two rejestruje na nowo znak towarowy gry - wiadomość - 2013-07-23
Agent nadal w grze?
Historia Agent:
  • 2007 – ruszają prace nad grą
  • 2009 – zapowiedź gry na E3
  • 2011 – potwierdzenie, że prace trwają
  • 2013 – Take-Two odnawia znak towarowy gry

Firma Take-Two zarejestrowała na nowo znak towarowy poświęcony grze Agent, którą zapowiedziano oficjalnie jeszcze w 2009 roku na konferencji firmy Sony podczas targów E3. Od tamtej pory słuch o produkcji tworzonej przez studio Rockstar zaginął, więc sporo osób sądziło, że została ona skasowana. Wygląda jednak na to, że wydawca nie rezygnuje z projektu. Agent został przedstawiony przed laty jako szpiegowska gra osadzona w realiach Zimnej Wojny.

Zgłoszenie o odnowienie praw do znaku towarowego Agent, odkryte przez serwis Siliconera, zostało przekazane 18 lipca tego roku i obejmuje gry wideo, muzykę, filmy, animacje i wszelkie inne materiały audiowizualne. Dokument wskazuje na to, że nie zmieniło się logo gry – zawiera ono „kształt pistoletu formującego wewnętrzną część litery g”. I to niestety wszystko, co można wyczytać z pliku. Agent w dalszym ciągu pozostaje jednym z bardziej tajemniczych projektów znajdujących się w produkcji.

Jeden z obrazków rzekomo pochodzących z gry Agent. - Agent nadal w produkcji? Take-Two rejestruje na nowo znak towarowy gry - wiadomość - 2013-07-23
Jeden z obrazków rzekomo pochodzących z gry Agent.

Trudno powiedzieć czy ten ruch firmy Take-Two jest przygotowaniem ponownej zapowiedzi gry, czy może po prostu upewnieniem się, że nazwa Agent pozostanie w jej rękach. Pierwszą z możliwości zdaje się potwierdzać CV jednego z pracowników firmy Rockstar, w którym niedawno odkryto wzmiankę na temat projektu i jego statusu – podobno Agent jest nadal w produkcji. Trzeba przyznać, że ten brak informacji na temat gry pasuje do jej szpiegowskiej tematyki.

  1. Oficjalna strona firmy Take-Two

Prace nad Agent rozpoczęły się podobno jeszcze w 2007 roku, ale grę zapowiedziano oficjalnie w 2009 roku na konferencji Sony. Dowiedzieliśmy się wtedy, że ma ona trafić ekskluzywnie na PlayStation 3. Autorzy zapewniali, że ta zimnowojenna, szpiegowska produkcja będzie przedsięwzięciem tak dużym jak Grand Theft Auto. Niestety, kolejne lata nie przyniosły żadnych ważnych informacji na temat gry – dostaliśmy tylko nieoficjalne obrazki w niskiej jakości i zapewnienie, że prace trwają.