Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 10:15

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Agent - pierwsze screeny z nowej gry studia Rockstar

W portfolio jednego z pracowników Rockstar North pojawiły się grafiki prezentujące lokacje z najnowszej produkcji tego studia, Agent. Akcja gry ma miejsce w środowisku szpiegów podczas zimnej wojny.

Trzeba przyznać, że studio Rockstar North, znane przede wszystkim z serii gier Grand Theft Auto, nie spieszy się zbytnio z ujawnianiem kolejnych informacji na temat swojej najnowszej produkcji zatytułowanej Agent. Choć została zapowiedziana ponad dwa lata temu, to do tej pory poza strzępkami fabuły nie wiedzieliśmy o niej praktycznie nic. Wszystkich graczy uspokoiła trochę tegoroczna wiadomość, że Agent jest w dalszym ciągu w produkcji. Teraz za sprawą wycieku możemy obejrzeć kilka grafik z gry.

Agent - pierwsze screeny z nowej gry studia Rockstar - ilustracja #1

Opublikowane materiały pochodzą z portfolio artysty zajmującego się projektowaniem otoczenia w grach, Leigha Donoghue. Obecnie zostały one usunięte ze strony. Screeny prezentują najprawdopodobniej wczesny etap produkcji, więc obecnie Agent może wyglądać zdecydowanie lepiej.

Agent - pierwsze screeny z nowej gry studia Rockstar - ilustracja #2

Agent zabierze graczy na „paranoidalną podróż w świat kontrwywiadu, szpiegostwa i zabójstw politycznych w szczytowym okresie zimnej wojny pod koniec lat siedemdziesiątych”, opisuje swoją produkcję firma Rockstar. W związku z tym nie powinno zabraknąć standardowej dla tego studia dawki przemocy i brutalności, a także charakterystycznego klimatu.

Pomimo wątpliwości, które pojawiły się odnośnie ekskluzywności Agenta na konsolę PlayStation 3, obecnie wszystko wskazuje na to, że gra ukaże się jedynie w wersji przeznaczonej na platformę koncernu Sony. W dalszym ciągu nie znamy żadnych szczegółów dotyczących potencjalnej daty premiery. Oficjalna strona gry wciąż wita nas jedynie napisem „już wkrótce”.