Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 11:08

autor: DogGhost

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS?

Hideo Kojima opublikował w serwisie Twitter zdjęcie wskazujące, że następna odsłona serii gier Zone of the Enders ukaże się na najnowszą przenośną konsolę Nintendo.

Jeden z najbardziej uznanych twórców gier, Hideo Kojima, podzielił się za pośrednictwem swojego profilu w serwisie Twitter zdjęciem wskazującym na to, że powstanie nowa odsłona serii Zone of the Enders przeznaczona na konsolę Nintendo 3DS. Na załączonym obrazku możemy zobaczyć charakterystyczną figurkę mecha w pozycji bojowej. Wszyscy zwrócili jednak uwagę przede wszystkim na widniejący w tle napis: Z.O.E. 3DS.

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS? - ilustracja #1

Wraz ze zdjęciem Kojima zostawił krótką wiadomość: „Znalazłem to na biurku Omoriego. Co to jest?”. Takahiro Omori jest jednym z artystów pracujących dla studia Kojima Productions. Hideo zamieścił także dwa inne obrazki. Prezentują one jednak głównie japońskie napisy. Na jednym z nich możemy odczytać słowa „Z.O.E.” oraz „Anubis” – tak nazywał się jeden z mechów.

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS? - ilustracja #2

Pierwsza odsłona serii Zone of the Enders ukazała się wraz z premierą konsoli PlayStation 2. Później doczekała się jeszcze kontynuacji na tą samą platformę o podtytule 2nd Runner, a także prezentującej poboczny wątek ZOE: The Fist of Mars na GameBoy Advance. Na podstawie gier powstał film oraz składająca się z 26 odcinków seria anime. Obecnie większość graczy kojarzy tę markę z zapowiedzianą kompilacją Zone of the Enders Collection, która ma ukazać się na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w przyszłym roku.

Więcej szczegółów na temat wersji na 3DSa powinniśmy dowiedzieć się podczas rozpoczynających się targów gamescom.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.