Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 11:08

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS?

Hideo Kojima opublikował w serwisie Twitter zdjęcie wskazujące, że następna odsłona serii gier Zone of the Enders ukaże się na najnowszą przenośną konsolę Nintendo.

Jeden z najbardziej uznanych twórców gier, Hideo Kojima, podzielił się za pośrednictwem swojego profilu w serwisie Twitter zdjęciem wskazującym na to, że powstanie nowa odsłona serii Zone of the Enders przeznaczona na konsolę Nintendo 3DS. Na załączonym obrazku możemy zobaczyć charakterystyczną figurkę mecha w pozycji bojowej. Wszyscy zwrócili jednak uwagę przede wszystkim na widniejący w tle napis: Z.O.E. 3DS.

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS? - ilustracja #1

Wraz ze zdjęciem Kojima zostawił krótką wiadomość: „Znalazłem to na biurku Omoriego. Co to jest?”. Takahiro Omori jest jednym z artystów pracujących dla studia Kojima Productions. Hideo zamieścił także dwa inne obrazki. Prezentują one jednak głównie japońskie napisy. Na jednym z nich możemy odczytać słowa „Z.O.E.” oraz „Anubis” – tak nazywał się jeden z mechów.

Nowa odsłona Zone of the Enders ukaże się na Nintendo 3DS? - ilustracja #2

Pierwsza odsłona serii Zone of the Enders ukazała się wraz z premierą konsoli PlayStation 2. Później doczekała się jeszcze kontynuacji na tą samą platformę o podtytule 2nd Runner, a także prezentującej poboczny wątek ZOE: The Fist of Mars na GameBoy Advance. Na podstawie gier powstał film oraz składająca się z 26 odcinków seria anime. Obecnie większość graczy kojarzy tę markę z zapowiedzianą kompilacją Zone of the Enders Collection, która ma ukazać się na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w przyszłym roku.

Więcej szczegółów na temat wersji na 3DSa powinniśmy dowiedzieć się podczas rozpoczynających się targów gamescom.