Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PSVX360
Okładka Zone of the Enders HD Collection (PS3)
OkładkaZone of the Enders HD Collection (PS3)

Zone of the Enders HD Collection

Zestaw składający się z pierwszej i drugiej części serii Zone of the Enders - odpowiednio podrasowanych do możliwości oferowanych przez PlayStation 3 i Xboksa 360. Twórcą tej znanej serii gier o robotach jest Hideo Kojima.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty | pakiet | reedycje/remastery/remaki

Zone of the Enders HD Collection Premiera

anulowana

PSV

30paź2012

PS3 X360

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: Galapagos Interactive Strona oficjalna

Zone of the Enders Collection to zestaw dwóch pierwszych odsłon cyklu Zone of the Enders, przeznaczony dla posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360 . Kompilacja gier akcji miała na celu odświeżenie graczom produkcji traktujących o walkach wielkich robotów autorstwa Hideo Kojimy.

Akcja obydwu gier umiejscowiona została w XXII wieku, kiedy to ludzie skolonizowali Marsa i niektóre z księżyców Jowisza. Ekspansję terytorialną ziemian wspomagają ogromne mechy bojowe oraz odkrycie Metatronu – nowego paliwa kopalnego. Niemniej jednak ciągłe wykorzystywanie kolonistów prowadzi do nieuniknionego konfliktu pomiędzy nimi a ludźmi, którzy pozostali na Ziemi.

Bohaterem pierwszej gry cyklu, która pierwotnie ukazała się w 2001 roku, jest Leo Stenbuck – introwertyczny nastolatek żyjący na Antilli (jednej z kolonii orbitującej Jowisza). Chłopak podczas ucieczki przed siłami BAHRAM przez przypadek wpada do kokpitu wielkiego robota bojowego o nazwie Jehuty. Tym samym zostaje wplątany w konflikt o międzyplanetarnej skali.

Druga część cyklu, czyli Zone of the Enders: The 2nd Runner rozpoczyna się bardzo podobnie do tego co widzieliśmy w pierwszej odsłonie serii. Główny bohater – Dingo Egret – były pilot BAHRAM pracuje jako górnik na jednym z księżyców Jowisza. Po znalezieniu Jehuty, Dingo zostaje zaatakowany przez byłych pracodawców i śmiertelnie raniony. Na szczęście, dzięki podłączeniu do systemu podtrzymywania życia w Jehuty udaje mu się przeżyć. Skazany na pobyt w środku wielkiego robota, Dingo rozpoczyna krucjatę przeciwko siłom BAHRAM.

W czasie rozgrywki zarówno w pierwszej, jak i drugiej części gracz ma za zadanie pokonać wszystkich wrogów znajdujących się na danym poziomie. Do eksterminacji służą zarówno bronie dystansowe, jak i wielki miecz energetyczny, którego używamy w starciu na bliską odległość. Dodatkowo, wraz z postępami w grze możliwości i arsenał naszego robota bojowego zostają stopniowo zwiększane.

Odświeżona wersja cyklu Zone of the Enders zaoferowała graczom nowy interfejs (przystosowany do rozdzielczości HD). Dodano również zestawy Trofeów i Achievementów do zdobycia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Zone of the Enders HD Collection cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Zone of the Enders HD Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS3
X360
PSV