Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2011, 10:50

autor: Sarge

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater oraz Zone of the Enders HD Collection w pierwszej połowie 2012 roku

Poznaliśmy daty premiery gry Metal Gear Solid 3D: Snake Eater oraz zestawu Zone of the Enders HD Collection. Szczegóły w tej sprawie zdradził Hideo Kojima na targach Tokyo Game Show, ujawniając jednocześnie, że jakiś czas temu rozpoczęto prace nad Zone of the Enders 3.

Hideo Kojima na zakończonych wczoraj targach Tokyo Game Show ujawnił przybliżony termin premiery Metal Gear Solid 3D: Snake Eater oraz Zone of the Enders HD Collection. Założyciel studia Kojima Productions zdradził także, że jakiś czas temu prowadzono prace nad Zone of the Enders 3.

Port trzeciej części Metal Gear Solid na 3DS-a ukaże się tej zimy. Pod uwagę brany jest jednak pierwszy kwartał 2012 roku. To dobra wiadomość. Po niedawnym przesunięciu premiery na 2012 rok wielu graczy obawiało się, że mogłoby do niej dojść znacznie później.

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater oraz Zone of the Enders HD Collection w pierwszej połowie 2012 roku - ilustracja #1
Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Dowiedzieliśmy się także, że zestaw Zone of the Enders HD Collection zadebiutuje na rynku „na początku lub w połowie 2012 roku”. Na razie twórcy nie są w stanie podać bardziej dokładnego terminu. Przypomnijmy, że w skład kolekcji wejdą dwie części serii Zone of the Enders, odświeżone do rozdzielczości HD. Pakiet tworzony jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PlayStation Vita.

Wielu fanów od dawna spekuluje na temat możliwości wydania trzeciej odsłony cyklu zapoczątkowanego na konsoli PlayStation 2. Ostatnio mówiło się nawet o tym, że gra miałaby pojawić się na 3DS-ie. Tymczasem Hideo Kojima potwierdził na targach Tokyo Game Show, że prace nad Zone of the Enders 3 trwały, ale ostatecznie nie doprowadzono ich do końca. Japoński wizjoner nie podał żadnych szczegółów na ten temat, ale jego wypowiedź daje nadzieję na możliwą reaktywację marki.