Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 10:22

autor: Hed

Konami na E3 2012 – Castlevania: Lords of Shadow 2 zapowiedziana, Metal Gear Rising: Revengeance na początku 2013 roku

W prezentacji przed targami E3 firma Konami zapowiedziała oficjalnie grę Castlevania: Lords of Shadow 2 i ujawniła dokładniejszą datę premiery Metal Gear Rising: Revengeance. Koncern opowiedział też o paru innych tytułach i niespodziankach.

Konami na E3 2012 – Castlevania: Lords of Shadow 2 zapowiedziana, Metal Gear Rising: Revengeance na początku 2013 roku - ilustracja #1

Firma Konami po raz kolejny zrezygnowała z konferencji na E3 i przygotowała pokaz dla dziennikarzy oraz graczy przed targami. Podczas tego wydarzenia, transmitowanego w sieci, widzów przywitał Tomoyuki Tsuboi, prezes koncernu. Tsuboi przypomniał o 25-leciu marki Metal Gear Solid i opowiedział o nowym studiu w San Francisco, które specjalizuje się w grach casualowych. Później przeszliśmy do ważniejszych tematów, czyli głównych tytułów firmy.

Castlevania: Lords of Shadow 2 i Mirror of Fate

Konami zapowiedziało oficjalnie grę Castlevania: Lords of Shadow 2, którą tworzy studio MercurySteam. Produkcja trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3 – nie podano jeszcze żadnych szczegółów odnośnie daty premiery, czy samej fabuły tytułu. Wskazówką dla fanów będzie jednak pierwszy, niezwykle klimatyczny zwiastun – możecie zobaczyć go poniżej.

Producent potwierdził też istnienie gry Castlevania: Mirror of Fate, która zostanie wydana na konsoli 3DS. Więcej na jej temat poznamy 5 czerwca. Z poprzednich doniesień wiemy, że będzie to platformówka w stylu Order of Ecclesia i innych bardziej klasycznych odsłon Castlevanii. Mirror of Fate powiąże fabuły pierwszej i drugiej części Lords of Shadow.

Metal Gear Rising: Revengeance

Poznaliśmy nową, ale wciąż dość ogólną datę premiery gry Metal Gear Rising: Revengeance. Produkcja opowiadająca o przygodach Raidena, jednego z pobocznych bohaterów serii, trafi do sprzedaży na początku 2013 roku. Poniżej możecie zobaczyć nowy zwiastun tej widowiskowej, ale nieco kontrowersyjnej produkcji, nad która pracują twórcy Bayonetty ze studia PlatinumGames.

Konami ujawniło ofertę dla osób, które kupią kolekcję Zone of the Enders HD, zawierającą dwie odsłony innej, mniej znanej, ale równie ciekawej serii Hideo Kojimy. Pakiet trafi do sprzedaży pod koniec tego roku w wersji na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 i będzie zawierał demo Revengeance. Wersja demonstracyjna trafi później na Xbox Live i PlayStation Network.

W samym Revengeance twórcy chcą osiągnąć prosty efekt – zamienić ujęcia, które wcześniej były przerywnikami filmowymi w Metal Gear Solid, na pełnoprawną część rozgrywki. Kontrolując Raidena będziemy mogli wykonywać szalone akrobacje i przecinać różne obiekty w specjalnych scenach. Pojawią się też inne rodzaje broni – nie tylko katana. W ramach promocji gry Konami poprosiło ekipę z Mega64 o przygotowanie nowego, jak zwykle zabawnego filmu.

Pro Evolution Soccer 2013

Informacji o Pro Evolution Soccer 2013 było niewiele, a na pewno nie wydawały się one szczególnie ważne. Masuda Kei, deweloper gry, powiedział, że w tej części studio skupia się na wysłuchaniu opinii fanów. Z tego względu twórcy koncentrują uwagę na dwóch aspektach: odmienionej osobowości zawodników oraz pełnej kontroli nad piłką. To punkt wyjścia dla wielu poprawek i zmian.

Jako ciekawostkę podano, że autorzy zaprosili do udziału w sesjach motion capture wielu znanych zawodników i paru młodzików. Jednym z najlepszych przykładów jest Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Konami starało się odtworzyć jego specyficzne zachowania i ruchy. Podczas samej rozgrywki największe wrażenie ma zrobić podrasowany system dryblingu i podań.

Liftingu doczeka się też aplikacja My PES. Konami zapowiedziało, że wypuści wersję demonstracyjną PES 13. Na koniec tej części prezentacji Ronaldo pozdrowił fanów.

Zone of the Enders HD i Metal Gear Solid

W materiale Konami pojawił się Hideo Kojima, który opowiedział o serii Zone of the Enders, ze względu na nadchodzący pakiet HD. Znany producent przybliżył specyfikę produkcji, łączącej anime z szybką akcją. Kojima pochwalił odświeżone wersje gry, zwracając uwagę na detale robotów, które powinny spodobać się fanom mechów. Pakiet będzie zawierał też nowe intro. Niestety, Kojima nie skomentował informacji o trzeciej części serii i nie podjął tematu FOX Engine.

Konami na E3 2012 – Castlevania: Lords of Shadow 2 zapowiedziana, Metal Gear Rising: Revengeance na początku 2013 roku - ilustracja #2

Słynny deweloper musiał wspomnieć o Metal Gear Solid, swojej najważniejszej serii. Kojima przypomniał w zarysie zmiany, jakie zaszły na przestrzeni tych 25 lat i skomentował rozwój gier jako medium. Metal Gear Solid został niedawno pokazany w muzeum Smithsonian. Zdaniem Kojimy, to zasługa tylko i wyłącznie graczy. W tym roku każdy będzie mógł przypomnieć sobie serię – dzięki ubiegłorocznej kolekcji HD i Metal Gear Solid 3 na PlayStation Vita.

  1. Konferencja Konami w serwisie Gametrailers