Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2012, 18:21

Kojima Productions zapowiedziało Enders Project, czyli nową odsłonę serii Zone of the Enders

Studio Kojima Productions ujawniło nową odsłonę serii Zone of the Enders. Zdradzono też nowe informacje na temat Zone of the Enders HD Collection.

Kojima Productions zapowiedziało Enders Project, czyli nową odsłonę serii Zone of the Enders - ilustracja #1

Fani Zone of the Enders nie byli w ostatnich latach rozpieszczani. Teraz jednak miłośnicy cyklu mają wreszcie powody do zadowolenia. Na konferencji prasowej studio Kojima Productions zapowiedziało nową odsłonę serii, która na chwilę obecną nosi tytuł Enders Project.

Gra znajduje się na bardzo wczesnym etapie i nie ruszyła jeszcze nawet właściwa produkcja. Hideo Kojima jest obecnie zajęty swoim własnym projektem, dlatego producentem Enders Project mianowany został Ryuosuke Toriyama, który wcześniej pracował nad serią Busou Shiki. Dołączył do niego artysta Yoji Shinkawa i wspólnie zajmują się opracowaniem zrębów całego projektu.

Podczas konferencji pokazywano artwork jednej z nowych maszyn typu Orbital Frame (tak w tej serii nazywane są mechy) oraz jej wersję 3D. Poinformowano też, że ów trójwymiarowy model został już przeniesiony do Fox Engine, co sugeruje że to właśnie na tym silniku powstanie gra.

Na razie twórcy nie są jeszcze gotowi zdradzić zbyt wiele na temat Enders Project, gdyż większość decyzji odnośnie kształtu tej produkcji po prostu nie została jeszcze podjęta. Hideo Kojima stwierdził tylko, że zespół chce zachować charakterystyczne elementy marki, takie jak szybkie tempo walk i inspirowany seriami anime styl wizualny, choć jednocześnie tym razem projekty mechów mają skręcić odrobinę w stronie gatunku fantasy.

Nie da się ukryć, że biorąc pod uwagę wczesne stadium projektu fani cyklu będą musieli zapewne poczekać jeszcze kilka lat na premierę. Mimo to sama wiadomość, że gra powstanie powinna wprawić miłośników marki w dobry nastrój.

Kojima Productions zapowiedziało Enders Project, czyli nową odsłonę serii Zone of the Enders - ilustracja #2
Wydanie specjalne Zone of the Enders HD Collection

Oczekiwanie na Enders Project powinno umilić wydanie Zone of the Enders HD Collection, czyli zestawu zawierającego odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu. Na konferencji zdradzono, że kolekcja trafi na półki japońskich sklepów 25 października tego roku w wersjach na PlayStation 3, PlayStation Vita oraz Xboksa 360. Zarówno Zone of the Enders, jak i Zone of the Enders: 2nd Runner będą posiadały grafikę wysokiej rozdzielczości i działały w 60 klatkach na sekundę. Dodatkową atrakcją będzie nowy animowany filmik początkowy autorstwa studia Sunrise. Zone of the Enders HD Collection dostanie też wydanie specjalne, które zaoferuje dwa albumy z materiałami z produkcji oraz płytę CD ze ścieżką dźwiękową.

Przy okazji konferencji wypuszczono też kilka nowych screenów z Zone of the Enders HD Collection: