Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2012, 10:01

autor: Adrian Werner

Metro: Last Light - nowy filmik ukazujący elementy survival horroru

W sieci pojawił się nowy materiał video z gry Metro: Last Light. Koncentruje się on na elementach survival horroru i ujawnia kilka nowych informacji na temat tego projektu.

Metro: Last Light - nowy filmik ukazujący elementy survival horroru - ilustracja #1

Wydanedwa lata temu Metro 2033 podbiło serca graczy m.in. dzięki swojej ponurej atmosferze. Wypuszczane do tej pory filmiki z drugiej części koncentrowały się głównie na dynamicznej akcji, więc fani pierwowzoru zaczęli się obawiać, że elementy survival horroru zostaną w Metro: Last Light mocno ograniczone. Najnowszy materiał video powinien jednak uspokoić miłośników serii.

Filmik jest wywiadem video, w którym pojawia się masa nowych scen z rozgrywki. W wyniku pomyłki serwis Gametrailers opublikował materiał zbyt wcześnie, więc teraz w tempie błyskawicznym zdejmowane są kolejne mirrory. Jeśli poniższa wersja też zostanie usunięta to postaramy się szybko znaleźć inne źródło.

Jak w każdym dobrym survival horrorze, gracz będzie musiał cały czas radzić sobie z niedostatkiem amunicji i ekwipunku. Powróci sporo elementów znanych z poprzedniej części. Obecne będą m.in. mechanizmy zachęcające do dokładnego przeszukiwania lokacji w poszukiwaniu cennych przedmiotów, a maski gazowe będą uległy zużyciu, zmuszając nas do szukania nowych filtrów. Co ciekawe, w niektórych sytuacjach maska zostanie zalana krwią, wodą lub śluzem i gracz będzie musiał ręcznie ją oczyścić.

Autorzy obiecują, że w trakcie starć otrzymamy wiele sposobów na poradzenie sobie z wrogami. Gra pozwoli na zabawę w stylu Rambo, jak również ciche eliminowanie nieprzyjaciół. Pojawią się nawet misje, które będzie można ukończyć bez jednego wystrzału. Ponadto masę czasu spędzimy na eksploracji poziomów i poznawaniu świata. Świetnie zapowiadają się też interaktywne scenki, które ukażą nam wydarzenia sprzed atomowej apokalipsy. Obejrzymy m.in. dzień, w którym spadły bomby.

Metro: Last Light trafi na półki sklepowe na początku przyszłego roku. Poza zapowiedzianymi już w zeszłym roku wersjami na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 pojawi się również wydanie na WiiU. Edycja na nową konsolę Nintendo prawdopodobnie ukaże się jednak w późniejszym terminie.

Warto na koniec wspomnieć o wypuszczonym kilka dni temu filmiku z aktorami, który promuję Metro: Last Light.