Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2012, 11:35

Na 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker , czyli jRPG należacy z serii Shin Megami Tensei

Na konsolę 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker, czyli ulepszona konwersja należącego do marki Shin Megami Tensei klasyka z lat 90-tych. Firma Atlus właśnie uruchomiła oficjalną stronę, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tego projektu.

Na 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker , czyli jRPG należacy z serii Shin Megami Tensei  - ilustracja #1
Obrazek z nowego filmiku początkowego przygotowanego specjalnie dla wersji na 3DS.

Mamy dobre wieści dla miłośników marki Shin Megami Tensei. Na konsolę przenośną 3DS zmierza bowiem ulepszona konwersja Devil Summoner: Soul Hacker. Właśnie ruszyła oficjalna japońska strona projektu, dzięki czemu poznaliśmy trochę konkretów i obejrzeliśmy pierwsze screeny.

Devil Summoner: Soul Hacker ukazało się pierwotnie w 1997 roku na konsoli Sega Saturn, a dwa lata później premierę miała rozszerzona wersja na PlayStation. Niestety, żadna z tych edycji nie wydostała się poza Japonię. Firma Atlus miała plany wypuszczenia wydania anglojęzycznego, ale ostatecznie zostały one porzucone.

Nowa wersja na 3DS zadebiutuje w Japonii 30 sierpnia tego roku. Gra oparta jest na rozszerzonym wydaniu z PlayStation, które wprowadziło dodatkowe lochy i misje do kampanii. Jednocześnie autorzy szykują wiele ulepszeń grafiki, w tym nowy animowany filmik początkowy zrealizowany przez studio Satelight. Nie wiemy jeszcze, czy istnieją plany wydania gry na zachodnich rynkach. Szanse na to są jednak spore, gdyż firma Atlus ostatnimi czasy wypuszcza anglojęzyczne wersje większości swoich tytułów.

Na 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker , czyli jRPG należacy z serii Shin Megami Tensei  - ilustracja #2

Akcja gry toczy się w 1997 roku w mieście Anami. Metropolia ta została zaprojektowana jako centrum rozwoju nowoczesnych technologii. W miejscu tym korporacja Algon Software prowadzi zakrojone na szeroką skalę testy własnej wirtualnej rzeczywistości w postaci programu Paradigm X. Odbywa się to za pomocą rozmieszczonych na ulicach terminali, które zapewniają mieszkańcom darmowy dostęp do sieci. Grupa młodych hakerów nazywających siebie Spookoies odkrywa, że Paradigm X w rzeczywistości służy do handlowania ludzkimi duszami. W realizacji swojego planu ludzie z Algon Software wykorzystują przywoływane demony. Gracze wcielą się w młodego hakera, który włamuje się do wnętrza gry. Co ciekawe, ciało głównego bohatera zamieszkuje kilka dusz poległych przywoływaczy demonów. W trakcie kampanii odegramy ich ostatnie chwile przed śmiercią.

Devil Summoner: Soul Hacker będzie dungeon crawlerem, w stylu wypuszczonego niedawno Legend of Grimrock. Większość czasu spędzimy zatem przemierzając wraz z drużyną zaplątane korytarze różnorodnych lokacji wewnątrz wirtualnego świata Paradigm X i toczeniu bitew z wrogami. W trakcie przygód wykorzystamy podręczy komputer, na którym można zainstalować szereg pomocnych aplikacji, takich jak np. widoczna na ekranie automapa czy system pozwalający na zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie. Oczywiście, każdy taki program wpierw będziemy zdobyć. Istotną rolę odegra również przywoływanie demonów i ich poziom lojalności względem bohatera będzie miał kluczowe znaczenie w trakcie bitew.

Na 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker , czyli jRPG należacy z serii Shin Megami Tensei  - ilustracja #3
Na 3DS zmierza Devil Summoner: Soul Hacker , czyli jRPG należacy z serii Shin Megami Tensei  - ilustracja #4