Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2012, 14:39

autor: Olek

Gra Aliens: Colonial Marines najlepiej wyglądać będzie na konsoli... Wii U

Parametry techniczne konsoli Wii U to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic koncernu Nintendo. Brian Burleson ze studia Gearbox Software przekonuje, że pod względem możliwości nowa platforma będzie dorównywać, a nawet przewyższać konkurencję, o czym gracze przekonają się w grze Aliens: Colonial Marines.

Gra Aliens: Colonial Marines najlepiej wyglądać będzie na konsoli... Wii U - ilustracja #1
Aliens: Colonial Marines
  1. gatunek: gra akcji (TPP)
  2. producent: Gearbox Software
  3. wydawca: Sega
  4. termin premiery: 12 lutego 2013
  5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U

Oficjalna prezentacja Wii U to z pewnością jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń rozpoczynających się za tydzień targów E3 w Los Angeles. Póki co nowa konsola Nintendo wzbudza wiele wątpliwości. Twórcy gier adresowanych na to urządzenie mają bezwzględny zakaz ujawniania specyfikacji sprzętowej, co jednak nie dotyczy spekulacji o jego możliwościach. Swoimi spostrzeżeniami na temat nowej platformy podzielił się Brian Burleson, starszy producent gry Aliens: Colonial Marines.

W rozmowie z serwisem Eurogamer przedstawiciel studia Gearbox Software z dużym optymizmem wypowiedział o Wii U. Jego zdaniem, nowa konsola przewyższa możliwościami konkurencję w postaci Xboksa 360 i PlayStation 3. Ekipa deweloperska ma też spore pole do popisu wynajdując zastosowania dla innowacyjnego kontrolera.

„Wii U to potężna, potężna maszyna i potrafi wiele fajnych, nowych rzeczy. Przeniesienie gry na tę platformę nie było szczególnie trudne (…). Teraz interesujące jest wynajdywanie sposobów, w jakie wykorzystać można kontroler, by robić nowe rzeczy.”

Gra Aliens: Colonial Marines najlepiej wyglądać będzie na konsoli... Wii U - ilustracja #2

O co dokładnie chodzi? Przykładowo, deweloperzy chcą, aby dotykowy ekran kontrolera do Wii U pełnił funkcję sensora ruchu, alarmujący o obecności ksenomorfów w pobliżu. Na tym jednak się nie skończy.

Według zapewnień Burlesona, Aliens: Colonial Marines będzie lepiej prezentować się na Wii U, bo „jest to po prostu nowsza technologia”. Z uwagi na embargo informacyjne nałożone przez koncern Sega, na razie gracze muszą zawierzyć twórcom gry na słowo. Najprawdopodobniej sporo konkretnych informacji na ten temat pojawi się jednak podczas konferencji Nintendo na targach E3.