Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2012, 14:44

autor: Olek

SBK Generations – znamy datę premiery

Firma Black Bean Games poinformowała o terminie premiery nowej gry studia Milestone. SBK Generations wjedzie na półki europejskich sklepów 1 czerwca. Zgodnie z oczekiwaniami, tytuł ukaże się w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputery PC.

SBK Generations – znamy datę premiery - ilustracja #1

Miłośnicy szybkiej jazdy jednośladami nie słyną z cierpliwości, ale na szczęście nie będą musieli długo czekać na najnowszą grę z cyklu SBK. Dzieło ekipy deweloperskiej Milestone Studios zaliczy zaledwie kilkudniowy poślizg w stosunku do zapowiadanego na koniec maja terminu premiery i w sprzedaży dostępne będzie od 1 czerwca.

Według zapewnień twórców, SBK Generations będzie najbardziej rozbudowaną z dotychczasowych odsłon serii. Tym razem gracze wezmą udział w zmaganiach motocyklistów obejmujących cztery sezony – od 2009 do 2012 roku oraz kilka cykli wyścigowych (poza SBK pojawią się m.in. SuperSport i SuperStock). W bazie danych znajdą się informacje o 141 zespołach i 223 zawodnikach ścigających się w latach 1999-2012. Atutem gry ma być m.in. 60 wiernie odwzorowanych modeli motocykli (w tym kilkunastu legendarnych maszyn) produkowanych przez 10 firm, a także 17 starannie odtworzonych, autentycznych torów (nowością jest Aragon w Hiszpanii).

W trybie offline dostępnych będzie sześć opcji rozgrywki - Quick Race, Race Weekend, Championship, Time Attack, Career oraz SBK Experience. Sieciowy multiplayer pozwoli z kolei na rywalizację Quick Race i Championship dla maksymalnie 16 graczy.

Seria SBK zadebiutowała w 2007 roku, stanowiąc rozwinięcie wcześniejszego projektu studia Milestone – Super-Bike Riding Challenge (2006). Do tej pory cykl doczekał się pięciu pełnoprawnych odsłon, z których ostatnia – SBK 11 ukazała się w Polsce staraniem firmy Galapagos Interactive.

  1. Oficjalna strona internetowa gry SBK Generations
SBK Generations

SBK Generations