Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 12:05

autor: Sarge

Kolejne plotki na temat daty premiery, ceny i specyfikacji Wii U

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat Wii U. Anonimowy informator podający się za jednego z pracowników studia Ubisoft Milan przedstawił szczegóły dotyczące ceny, daty premiery i specyfikacji nadchodzącej konsoli.

Jeden z użytkowników forum Mario’s Castle, podający się za pracownika studia Ubisoft Milan, ujawnił sporo informacji na temat nadchodzącej konsoli Wii U. Jego doniesienia nie są jednak potwierdzone i należy do nich podchodzić z dystansem.

Według słów anonimowego informatora, Wii U zadebiutuje na rynku 23 listopada bieżącego roku. Prawdopodobnie chodzi o Stany Zjednoczone, bo podano również orientacyjną cenę na poziomie 350-450 dolarów (ok. 1200-1550 złotych bez podatku VAT). Oficjalnie wiadomo tylko, że konsola będzie miała swoją premierę pod koniec roku. Dokładną datę debiutu i cenę poznamy dopiero po czerwcowych targach E3.

Użytkownik Developer1 napisał również, że Wii U posiadać będzie 2 GB pamięci RAM, z czego 560 MB zostanie zarezerwowanych dla systemu operacyjnego. W konsoli miałaby się również znajdować karta graficzna Radeon HD 6770. Taka specyfikacja podobno ma pozwolić uruchomić grę Assassin’s Creed III w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p, podczas gdy na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 tytuł będzie pracować w rozdzielczości 720p. Nadchodząca platforma sprzętowa ma również wspierać biblioteki DirectX 11 i podobno już teraz uruchamia się na niej wciąż przygotowywany silnik Unreal Engine 4.

Kolejne plotki na temat daty premiery, ceny i specyfikacji Wii U - ilustracja #1

Na temat możliwości Wii U w wywiadzie dla serwisu Eurogamer wypowiedział się również Jay Fitzloff ze studia Vigil Games. Rozmówca potwierdził, że przygotowywana przez tego dewelopera gra Darksiders II na Wii U będzie wyglądać „przynajmniej tak dobrze” jak edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Konsola firmy Nintendo prawdopodobnie będzie więc tylko nieznacznie przewyższać technologicznie aktualnie dostępne na rynku platformy sprzętowe.

Wracając do plotek rzekomego pracownika studia Ubisoft Milan, pojawiły się w nich również plany firmy Ubisoft w związku z Wii U. Francuski wydawca podobno ma zamiar wydać na tę konsolę takie tytuły jak Rayman Legends, The Avengers, Just Dance 4, czy wspomnianego Assassin’s Creed III. Oprócz tego kilka tygodni po premierze Wii U na rynek ma trafić Killer Freaks from Outer Space.

Plotki anonimowego informatora kończą się potwierdzeniem implementacji systemu osiągnięć, dowolnie modyfikowanego interfejsu użytkownika, czy zainstalowanego fabrycznie oprogramowania w konsoli. Z kolei jeden z tajemniczych przycisków w nowej wersji kontrolera ma być w jakiś sposób powiązany z Vitality Sensorem do Wii, a triggery nie będą analogowe.

Powyższe doniesienia to tylko plotki - firma Nintendo niczego dotąd nie potwierdziła. Sporo nowego usłyszymy zapewne na targach E3 w Los Angeles, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca. Serwis gry-online.pl tradycyjnie przygotuje obszerną relację z tej imprezy, więc o wszelkich nowościach w sprawie Wii U dowiecie się pierwsi.