Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 10:50

autor: Sarge

Dead Space inspiracją dla Lost Planet 3? Zobacz grę w akcji

Serwis IGN oraz niemiecki oddział firmy Capcom udostępniły filmy z rozgrywką w grze Lost Planet 3. Produkcja studia Spark Unlimited zdaje się być mocno inspirowana serią Dead Space.

W sieci pojawiły się filmy pokazujące rozgrywkę w grze Lost Planet 3. Możemy dzięki temu zobaczyć jak tytuł prezentuje się w akcji i czy studio Spark Unlimited podołało wyzwaniu odświeżenia marki.

Produkcja została przedstawiona na dwóch materiałach filmowych. Pierwszy z nich to wideozapowiedź serwisu IGN, gdzie poza krótkimi fragmentami rozgrywki możemy posłuchać również komentarza omawiającego najważniejsze aspekty nadchodzącej gry. Film udostępniony przez niemiecki oddział firmy Capcom również pokazuje Lost Planet 3 w akcji, ale całość została wzbogacona wypowiedziami redaktorów różnych mediów – niestety, tylko w języku niemieckim.

Już na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że Lost Planet 3 różni się od dwóch poprzednich odsłon serii. Teraz gra przypomina bardziej obie części Dead Space, nawet pomimo pozostania przy zimowych klimatach. Tytuł zdaje się zmieniać w survival horror szczególnie po wejściu do zamkniętych pomieszczeń i ciasnych korytarzy. Na otwartym terenie więcej postrzelamy i zasiądziemy za sterami mecha.

Lost Planet 3 ukaże się na początku 2013 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Gra opowie o wydarzeniach rozgrywających się przed pierwszą częścią cyklu i w kilku aspektach ma różnić się od poprzedniczek. Największe obawy wzbudza deweloper odpowiedzialny za ten tytuł. Studio Spark Unlimited dotychczas znane było za sprawą raczej średnich strzelanin takich jak Legendary, czy Turning Point: Fall of Liberty.