Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 10:31

autor: Adrian Werner

Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz

Znane z Men of War ukraińskie studio Best Way zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazało się nim być posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz.

Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #1

Ukraińskie studio Best Way jest doskonale znane fanom gier wojennych dzięki popularnemu Men of War. Po ukończeniu prac nad tym tytułem twórcy przez kilka kolejnych lat milczeli. Teraz zespół powraca z postapokaliptycznym cRPG Novy Soyuz. Nazwę tę można przetłumaczyć jako Nowa Unia.

Akcja toczyć się będzie w alternatywnej wizji roku 2012. W tej rzeczywistości Kryzys Kubański zakończył się wojną atomową, która zmiotła z powierzchni Ziemi większość ludzkiej populacji. Co gorsza, prawie całe terytorium planety zostało silnie napromieniowane. Związek Radziecki był jednak gotowy na tę katastrofę. Przed wybuchem konfliktu przeprowadzono ewakuację olbrzymiej liczby osób do specjalnych podziemnych bunkrów. W ich wnętrzach ocaleni spędzili kolejnych kilka dekad. Ostatecznie jednak podjęto decyzję o powrocie na powierzchnię i odbudowie cywilizacji.

Co ciekawe, wcielimy się w pilota, który brał udział w bombardowaniu terytorium Stanów Zjednoczonych w 1962 roku. W momencie rozpoczęcia gry bohater będzie miał więc około 70 lat. Niestety, na razie nie wiemy zbyt wiele na temat mechanizmów rozgrywki. Wypuszczone screeny pokazują, że akcję obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby, a kamera umieszczona zostanie za plecami postaci, czyli tak jak w Mass Effect. Nie wiadomo jednak, jak bardzo zręcznościowy będzie system walki.

Novy Soyuz tworzony jest wyłącznie z myślą o pecetach. Wydawcą gry będzie firma 1C, a jej premiera zaplanowana została na przyszły rok. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalna stronę projektu:

Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #2 Best Way założono w 1991 roku. Początkowo firma zajmowała się tworzeniem oprogramowania użytkowego i obsługą sieci w firmach. Dopiero w 1999 roku zespół postanowił zabrać się za tworzenie gier. Jego debiutancka produkcja, czyli Soldiers: Ludzie Honoru, wypuszczona została pięć lat później i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Podążyły za nią kolejne dwa projekty, w postaci Faces of War: Oblicza Wojny oraz Men of War.

Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #3
Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #4
Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #5
Twórcy Men of War zapowiedzieli posapokaliptyczne cRPG Novy Soyuz - ilustracja #6
gry