Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project 5 (PC)

Project 5 PC

Nuclear Union

Osadzona w realiach postapo gra cRPG, stworzona przez ukraińskie studio Best Way (Soldiers: Ludzie Honoru, Faces of War: Oblicza Wojny, Men of War i inne).

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Project 5 (PC)

rosyjskarosyjska

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nuclear Union to gra cRPG osadzona w postapokaliptycznych klimatach. Jest to produkcja ukraińskiego studia Best Way. Zespół ten jest doskonale znany fanom gier wojennych dzięki takim tytułom jak Soldiers: Ludzie Honoru, Faces of War: Oblicza Wojny czy Men of War.

Akcja toczy się w alternatywnej wizji roku 2012. W tej rzeczywistości Kryzys Kubański zakończył się wojną atomową, która zmiotła z powierzchni Ziemi większość ludzkiej populacji. Co gorsza, prawie całe terytorium planety zostało silnie napromieniowane. Związek Radziecki był jednak gotowy na tę katastrofę. Przed wybuchem konfliktu przeprowadzono ewakuację olbrzymiej liczby osób do specjalnych podziemnych bunkrów. W ich wnętrzach ocaleni spędzili kolejnych kilka dekad. Ostatecznie jednak podjęto decyzję o powrocie na powierzchnię i odbudowie cywilizacji. Gracze wcielają się w pilota, który brał udział w bombardowaniu terytorium Stanów Zjednoczonych w 1962 roku. W momencie rozpoczęcia gry bohater ma więc około 70 lat.

Nuclear Union to gra cRPG. Zabawę zaczynamy od określenia możliwości postaci. Bohater opisany jest za pomocą szeregu liczbowych charakterystyk oraz listy umiejętności. Wraz z postępami w kampanii zdobywamy punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój kontrolowanego przez nas protagonisty. Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu wirtualnego świata, wypełnianiu misji i gromadzeniu przedmiotów. W trakcie przygód napotykamy nie tylko ocalałych ludzi, ale również zwierzęta, które w wyniku promieniowania przeobraziły się w krwiożercze mutanty.

System walki rozgrywany jest w czasie rzeczywistym i łączy elementy RPG z aspektami zręcznościowymi. Akcję obserwujemy zza ramienia postaci, a strzelanie wymaga dobrej celności. Jednocześnie wprowadzono system GATS, który pozwala, na krótką chwilę zwolnić czas i spokojnie przycelować w konkretną część ciała wroga, a każde trafienie nagradza efektownym zbliżeniem kamery. Zabawę wzbogacają sekcje skradankowe oraz zagadki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 174 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project 5

16+

Nuclear Union - postapokaliptyczny RPG w klimatach Stalkera
Nuclear Union - postapokaliptyczny RPG w klimatach Stalkera

Przed premierą 16 kwietnia 2013, 13:30

Kryzys kubański miał miejsce w dniach 15–28 października 1962 roku. Spowodowany był rozmieszczeniem przez Związek Radziecki na Kubie pocisków balistycznych średniego zasięgu, zagrażających bezpośrednio bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Doprowadziło to do podjęcia radykalnych kroków przez ówczesnego prezydenta USA, Johna F. Kennedy’ego, czyli wprowadzenia blokady morskiej Kuby i zażądania usunięcia rakiet. 28 października sowiecki przywódca, Nikita Chruszczow, w zamian za gwarancję nieagresji na Kubę oraz wycofanie amerykańskich rakiet z Turcji zarządził powrót radzieckich statków z kraju Fidela Castro do ZSRR oraz demontaż wyrzutni rakietowych. Kryzys kubański był największym kryzysem politycznym w historii powojennego świata.