Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War (PC)

Men of War PC

Strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez ukraiński zespół Best Way i niemieckie studio Digitalmindsoft.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Men of War (PC)

producent: Digitalmindsoft

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2007

20marca2009

pudełko PL

Men of War to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez ukraińskie studio Best Way i niemiecki zespół Digitalmindsoft. Produkcja ta stanowi kontynuację poprzednich dzieł wschodnich deweloperów - Soldiers: Ludzie Honoru oraz Faces of War: Oblicza Wojny.

Fabuła gry umiejscowiona jest w realiach II wojny światowej i umożliwia nam udział w 19 misjach, wchodzących w skład trzech odrębnych kampanii. Dzięki temu możemy walczyć zarówno po stronie Niemców, jak i Sowietów oraz zachodnich sił alianckich. Historia skupia się w szczególności na postaciach dwóch radzieckich studentów, którzy postanowili dołączyć do armii i w krótkim czasie stali się dla siebie towarzyszami broni.

Do swojej dyspozycji mamy ponad 50 typów jednostek. Ich skuteczność bojową możemy testować na polach bitew w północnej Afryce, Grecji, Rosji, Niemczech, a także we Włoszech, na Ukrainie. Podczas gry pojedynczej dane jest nam korzystać z przemodelowanego, podatnego na modyfikacje interfejsu użytkownika. Po dostosowaniu go do własnych potrzeb i przejściu kampanii uzyskujemy dostęp do pięciu dodatkowych zadań. Atrakcje czekają na nas także trybie multiplayer, gdzie przychodzi nam spotkać się z nową nacją, Japończykami, a także przetestować premierowe tryby „capture the flag” oraz „high-value cargo”. Zmagając się z innymi użytkownikami sieci, możemy na bieżąco obserwować ich dokonania, przyglądając się rozbudowanemu systemowi ocen i statystyk.

Graficzna warstwa Men of War pozwala nam cieszyć się widokiem realistycznych terenów, pojazdów i broni, odtworzonych zgodnie z wojennymi szkicami i dokumentacją. Z podobną dbałością o szczegóły odzwierciedlono również dźwiękową warstwę gry, rejestrując na jej potrzeby ponad sto nowych odgłosów strzałów oraz innych wojennych zjawisk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Men of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Men of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Men of War - recenzja gry
Men of War - recenzja gry

Recenzja 9 marca 2009, 10:15

Dostanie się i systemowi bezpośredniej kontroli. Wprawdzie przydaje się on i działa całkiem znośnie, gdy trzeba np. objechać „teciakiem” Królewskiego Tygrysa, aby wpakować mu pocisk ppanc. w silnik, aż kociakowi opadnie lufa czy też kiedy tylko celujemy i strzelamy własnoręcznie z armat polowych, jednak w przypadku kierowania poczynaniami pojedynczego ludzika jest znacznie gorzej. Zanim się takim wirtualnym wojakiem obrócimy i wycelujemy (głównie w walce w zwarciu), to przeciwnicy zdążą przerobić go na durszlak.