Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Assault Squad (PC)

Men of War: Oddział Szturmowy PC

Men of War: Assault Squad

Samodzielne rozszerzenie do wydanej w grudniu 2007 roku wojennej strategii czasu rzeczywistego autorstwa ukraińskiego studia Best Way.

To jest dodatek do gry Men of War.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | taktyczne | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Men of War: Assault Squad (PC)

producent: Digitalmindsoft

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2011

22kwietnia2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Men of War: Oddział Szturmowy to samodzielny (a więc nie wymagający posiadania wersji podstawowej) dodatek do taktycznej gry wojennej Men of War. Autorem rozszerzenia są ekipy Digitalmindsoft i Best Way, znane ze stworzenia podstawowej wersji.

Gra oferuje możliwość pokierowania oddziałami amerykańskimi, radzieckimi, niemieckimi, brytyjskimi i japońskimi. Zadbano też o odpowiednią różnorodność lokacji. Poszczególne poziomy rozgrywają się na frontach całej Europy, terenach północnej Afryki oraz na wyspach Pacyfiku. Oddział Szturmowy koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych. Autorzy przygotowali 15 misji typu skirmish, które można rozegrać z przyjaciółmi lub z botami. W obu przypadkach reguły są identyczne. Na początku trafiamy na mapę z niewielkim oddziałem. Z racji tego, że na całym poziomie rozrzucone są opanowane przez komputer punkty kontrolne, naszym zadaniem jest odbicie ich z rąk nieprzyjaciela. Wraz z każdym zwycięstwem sztuczna inteligencja robi się coraz bardziej agresywna. Tak samo wpływa na nią upływ czasu, co sprawia, że gra zmienia się w dynamiczny wyścig między człowiekiem a komputerem. Zabawę dodatkowo uatrakcyjniają specjalne jednostki i umiejętności, mogące gwałtownie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Gra naturalnie oferuje również możliwość rywalizowania z innymi graczami. Łącznie dostępne są cztery tryby. "Linie Frontu" to podzielony na rundy pojedynek, w którym dwie wrogie drużyny na zmianę atakują i bronią się. Celem atakujących jest przebicie się w określonym czasie przez trzy linie defensywne, które drużyna przeciwna może ufortyfikować. O zwycięstwie decyduje wynik punktowy bazujący zarówno na naszej skuteczności, jak i na ilości straconych jednostek. Ten drugi element wymusza sensowne gospodarowanie własnymi siłami i często o wygranej decyduje przeprowadzony w odpowiednim momencie odwrót. Drugim trybem jest "Walka". Zasady zabawy są proste; za niszczenie oddziałów wroga nagradzani jesteśmy punktami, a wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie określony wynik. Trzeci tryb nosi nazwę "Strefy Walki" i wykorzystuje znane ze Skirmisha punkty strategiczne. Ostatni to standardowa kooperacja, nazywana tutaj "Potyczką".

Oddział Szturmowy oparty jest na ulepszonym silniku Men of War. Największe zmiany zaszły w oprawie graficznej - wyostrzono tekstury, dodano nowe efekty świetlne oraz shadery odpowiedzialne za wygląd wody. Pojawiły się też nowe modele pojazdów, przez co są bardziej wierne pierwowzorom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 510 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Men of War: Oddział Szturmowy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Men of War: Oddział Szturmowy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Men of War: Oddział Szturmowy - recenzja gry
Men of War: Oddział Szturmowy - recenzja gry

Recenzja 27 kwietnia 2011, 12:03

Fanów historycznej poprawności ucieszy z pewnością fakt wprowadzenia nowych grafik, które przypisano pojazdom – naprawdę muszę pochylić czoła przed twórcami, którzy z bardzo dużą pieczołowitością oddali oryginalny kształt maszyn z drugiej wojny światowej. Kierowany ciekawością porównałem modele z gry ze zdjęciami tych prawdziwych, doprawdy – nie byłem w stanie doszukać się błędów. Za ten element należy się autorom ogromne uznanie.