Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Men of War: Vietnam (PC)
OkładkaMen of War: Vietnam (PC)

Men of War: Wietnam PC

Men of War: Vietnam

Trzecie samodzielne rozszerzenie do strategii czasu rzeczywistego Men of War. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i dwóch wcześniejszych dodatków, jego opracowanie wzięło na swoje barki studio Best Way.

To jest dodatek do gry Men of War.

Strategiczne | Wietnam | RTS | taktyczne | strategiczne wojenne

Men of War: Wietnam Premiera PC

9września2011

pudełko PL

9września2011

producent: Best Way wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Men of War: Wietnam

World in Conflict

Order of War

Theatre of War 3: Korea

Men of War: Vietnam to trzeci samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Men of War, wydanej w 2007 roku. Produkcję opracowało studio Best Way, odpowiedzialne również za zaprojektowanie podstawowej wersji gry, jak i pierwszych dwóch rozszerzeń - Red Tideoraz Assault Squad. Jest to pierwsza odsłona cyklu umożliwiająca graczom wzięcie udziału w innym konflikcie, aniżeli II wojna światowa.

W Men of War: Vietnam gracz zostaje przeniesiony na Półwysep Indochiński, by wziąć udział w wojnie wietnamskiej rozgrywanej w latach 1957-1975 pomiędzy Demokratyczną Republiką Wietnamu (wspieraną m.in. przez Związek Radziecki i Chiny) a Republiką Wietnamu (za którą stała międzynarodowa koalicja, ze Stanami Zjednoczonymi na czele). Twórcy przyszykowali na potrzeby Men of War: Vietnam dwie kampanie dla pojedynczego gracza. Wykazali się przy tym odwagą i zamiast typowej poprawnej politycznie opowieści zaoferowali po jednym zestawie scenariuszy dla obu stron konfliktu – nie tylko dla USA, lecz również dla członków armii północnego Wietnamu.

W znacznej większości misji dla obu stron konfliktu dysponujemy oddziałem kilku ludzi, z których każdy posiada własną specjalizację (np. snajper czy specjalista od materiałów wybuchowych). Rozgrywka polega na cichej i precyzyjnej robocie, niekiedy przypominającej tę z pierwszych części serii Commandos, nie zaś na otwartej walce. Od czasu do czasu nasi ludzie otrzymują wsparcie regularnej armii amerykańskiej lub wojsk Południowego Wietnamu, najczęściej jednak w roli kierowanych przez SI sojuszników.

Uratowanie amerykańskich więźniów, oczyszczenie bunkrów, przejmowanie ważnych punktów strategicznych (np. mostów) czy eliminacja wrogich oficerów to tylko niektóre z zadań, jakie na nas czekają. Na przestrzeni obydwu kampanii przeżywamy m.in. zasadzkę na szlaku Ho Chi Minh, zabawiamy się w mordercze podchody w delcie Mekongu, urządzamy zbrojne rajdy w Kambodży, a także bronimy mostu podczas ofensywy Tet. Wszystko to przy wykorzystaniu kompletnie nowego dla tej serii sprzętu, w tym klasycznych helikopterów Huey czy czołgów M48.

Rozgrywce towarzyszy ciesząca oko oprawa graficzna, opracowana na bazie silnika graficznego znanego z poprzednich odsłon serii. Spore wrażenie robią w szczególności gęsto zalesione tereny, na których odbywają się walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 375 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Men of War: Wietnam cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Men of War: Wietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Men of War: Wietnam Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8800 GT lub lepszy)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7