Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 3: Korea (PC)
OkładkaTheatre of War 3: Korea (PC)

Theatre of War 3: Korea PC

Theatre of War 3: Korea jest trzecią odsłoną cyklu wojennych RTS-ów (strategii czasu rzeczywistego), rozwijanego przez studio deweloperskie Maddox Games. Akcja gry osadzona została w latach 1950-1953, a gracz ma okazję wziąć udział w zmaganiach z okresu wojny koreańskiej.

Strategiczne | RTS

Theatre of War 3: Korea Premiera PC

24marca2011

producent: Maddox Games wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Theatre of War 3: Korea

Command & Conquer: Generals

World in Conflict

Order of War

Theatre of War 3: Korea to strategia czasu rzeczywistego, należąca do popularnej serii Theatre of War. Gracz otrzymuje w niej szansę wzięcia udziału w wojnie koreańskiej, rozgrywającej się w latach 1950-53. Produkcja została wyprodukowana przez rosyjską firmę 1C Company.

Wraz z Theatre of War 3: Korea popularna seria RTS-ów wychodzi poza okres II wojny światowej. Gracz bierze tu bowiem udział w dwóch zupełnie nowych kampaniach, rozgrywających się w czasach wojny koreańskiej: północnokoreańskiej (rozgrywającej się w okresie 25 czerwca – 20 sierpnia 1950 roku) oraz amerykańskiej (15 września – 8 października 1950 roku).

W obu przypadkach twórcy zaserwowali graczom system nieliniowych misji, rozgrywanych w oparciu o nowy mechanizm planowania strategii danego starcia. Od jego umiejętnego wykorzystania często zależy wygrana. Jednym z elementów, na który trzeba zwracać baczną uwagę, jest również projekt poszczególnych map. Twórcy chwalą się, że przy ich tworzeniu wykorzystali nowe, o wiele dokładniejsze narzędzia, dzięki którym byli w stanie przenieść do gry całe połacie Półwyspu Koreańskiego.

W Theatre of War 3: Korea nie zabrakło nowych jednostek, w tym artylerii oraz maszyn latających (m.in. helikopterów). W trakcie misji gracz nierzadko bywa również zmuszany do przeczesania najbliższego terenu w poszukiwaniu min przeciwpiechotnych. Możliwe jest przy tym założenie własnego pola minowego, które nierzadko jest w stanie ochronić wojsko przed zmasowanym atakiem sił wroga.

Ponadto producenci usprawnili system kontroli, nastawiony w ToW3:K zdecydowanie bardziej na zarządzanie grupami jednostek, aniżeli pojedynczymi wojakami. Jednocześnie gracz otrzymał możliwość przyglądania się zmaganiami na mapach przez lornetkę. Theatre of War 3: Korea to także rozbudowany edytor kampanii, skutecznie zwiększający żywotność produkcji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 3: Korea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Theatre of War 3: Korea Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7