Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 3: Korea (PC)

Theatre of War 3: Korea PC

Theatre of War 3: Korea jest trzecią odsłoną cyklu wojennych RTS-ów (strategii czasu rzeczywistego), rozwijanego przez studio deweloperskie Maddox Games. Akcja gry osadzona została w latach 1950-1953, a gracz ma okazję wziąć udział w zmaganiach z okresu wojny koreańskiej.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Theatre of War 3: Korea (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2011

Theatre of War 3: Korea to strategia czasu rzeczywistego, należąca do popularnej serii Theatre of War. Gracz otrzymuje w niej szansę wzięcia udziału w wojnie koreańskiej, rozgrywającej się w latach 1950-53. Produkcja została wyprodukowana przez rosyjską firmę 1C Company.

Wraz z Theatre of War 3: Korea popularna seria RTS-ów wychodzi poza okres II wojny światowej. Gracz bierze tu bowiem udział w dwóch zupełnie nowych kampaniach, rozgrywających się w czasach wojny koreańskiej: północnokoreańskiej (rozgrywającej się w okresie 25 czerwca – 20 sierpnia 1950 roku) oraz amerykańskiej (15 września – 8 października 1950 roku).

W obu przypadkach twórcy zaserwowali graczom system nieliniowych misji, rozgrywanych w oparciu o nowy mechanizm planowania strategii danego starcia. Od jego umiejętnego wykorzystania często zależy wygrana. Jednym z elementów, na który trzeba zwracać baczną uwagę, jest również projekt poszczególnych map. Twórcy chwalą się, że przy ich tworzeniu wykorzystali nowe, o wiele dokładniejsze narzędzia, dzięki którym byli w stanie przenieść do gry całe połacie Półwyspu Koreańskiego.

W Theatre of War 3: Korea nie zabrakło nowych jednostek, w tym artylerii oraz maszyn latających (m.in. helikopterów). W trakcie misji gracz nierzadko bywa również zmuszany do przeczesania najbliższego terenu w poszukiwaniu min przeciwpiechotnych. Możliwe jest przy tym założenie własnego pola minowego, które nierzadko jest w stanie ochronić wojsko przed zmasowanym atakiem sił wroga.

Ponadto producenci usprawnili system kontroli, nastawiony w ToW3:K zdecydowanie bardziej na zarządzanie grupami jednostek, aniżeli pojedynczymi wojakami. Jednocześnie gracz otrzymał możliwość przyglądania się zmaganiami na mapach przez lornetkę. Theatre of War 3: Korea to także rozbudowany edytor kampanii, skutecznie zwiększający żywotność produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Gry podobne do Theatre of War 3: Korea

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 3: Korea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Theatre of War 3: Korea

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Team Fortress 2, Call of Duty, Green Lantern) 25/03/11

wiadomość25 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Theatre of War 3: Korea, pierwszej grze free-to-play na Xboksa 360, kweście na rzecz Japonii w Team Fortress 2, a także terminie debiutu Green Lantern. Zapraszamy do lektury.

Nowa data premiery Theatre of War 3: Korea

wiadomość9 marca 2011

Gdy ostatni raz pisaliśmy o grze strategicznej Theatre of War 3: Korea, sądziliśmy że do jej premiery dojdzie 4 marca. Mimo że obiecany termin minął kilka dni temu, dzieło studia Maddox Games wciąż nie wyruszyło na podbój światowego rynku. Na szczęście nastąpi to już niebawem, o czym informuje wydawca omawianego tytułu.

Data premiery strategicznego Theatre of War 3: Korea
Data premiery strategicznego Theatre of War 3: Korea

wiadomość1 lutego 2011

Rosyjski wydawca 1C Company poinformował, że gra Theatre of War 3: Korea – najnowsza odsłona pecetowej serii strategicznej Theatre of War – zostanie wydana na rynku europejskim 4 marca, czyli za nieco ponad miesiąc.

Wojna koreańska teatrem działań w nowej odsłonie cyklu Theatre of War
Wojna koreańska teatrem działań w nowej odsłonie cyklu Theatre of War

wiadomość19 maja 2010

Rosyjska firma 1C Company podzieliła się pierwszymi informacjami na temat nowej odsłony strategii czasu rzeczywistego Theatre of War. Chodzi tu o produkcję Theatre of War 2: Korea, w której otrzymamy szansę wzięcia udziału w wojnie koreańskiej, rozgrywającej się w latach 1950-53.