Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2011, 08:26

autor: Jiker

Data premiery strategicznego Theatre of War 3: Korea

Rosyjski wydawca 1C Company poinformował, że gra Theatre of War 3: Korea – najnowsza odsłona pecetowej serii strategicznej Theatre of War – zostanie wydana na rynku europejskim 4 marca, czyli za nieco ponad miesiąc.

Rosyjski wydawca 1C Company poinformował, że gra Theatre of War 3: Korea – najnowsza odsłona pecetowej serii strategicznej Theatre of War – zostanie wydana na rynku europejskim 4 marca, czyli za nieco ponad miesiąc.

Data premiery strategicznego Theatre of War 3: Korea - ilustracja #1

Wraz z Theatre of War 3: Korea popularna seria RTS-ów wychodzi poza okres II wojny światowej. W najnowszej odsłonie cyklu gracz otrzymuje bowiem szansę wzięcia udziału w dwóch zupełnie nowych kampaniach: północnokoreańskiej (rozgrywającej się w okresie od 25 czerwca do 20 sierpnia 1950 roku) oraz amerykańskiej (od 15 września do 8 października 1950 roku).

W obu przypadkach będziemy mieć do czynienia z całkowicie nieliniowymi misjami, rozgrywanymi z wykorzystaniem nowego systemu planowania działań. Twórcy obiecują, że gra zaskoczy nas również potężnymi i zróżnicowanymi terenami działań. Ponadto nie zabraknie w niej nowych jednostek, w tym helikopterów, a także zróżnicowanych sposobów prowadzenia walki z wrogiem (np. zakładanie pól minowych).

Data premiery strategicznego Theatre of War 3: Korea - ilustracja #2

Zmiany wprowadzone zostały także w ramach systemu kontroli, który tym razem nastawiony będzie w większym stopniu na zarządzanie grupami jednostek. W Theatre of War 3: Korea znajdzie się również zaawansowany edytor kampanii. Z pewnością wydłuży on żywotność najnowszej strategicznej propozycji 1C Company.

Przypominamy, że producentem Theatre of War 3: Korea jest studio Maddox Games, znane również z prac nad uznaną serią symulatorów lotniczych IL-2 Sturmovik. Produkcja zostanie oczywiście wydana wyłącznie w wersji na komputery osobiste.

Grę na polskim rynku wyda prawdopodobnie firma Cenega Poland. W chwili obecnej nie znamy jednak szczegółów na temat jej rodzimego debiutu (w tym m.in. ceny).