Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiU
Okładka Killer Freaks From Outer Space (WiiU)
OkładkaKiller Freaks From Outer Space (WiiU)

Killer Freaks From Outer Space WiiU

Gra FPS utrzymana w konwencji humorystycznego horroru. Akcja toczy się w Londynie, a naszym zadaniem jest odparcie inwazji kosmitów.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killer Freaks From Outer Space Premiera WiiU

anulowana

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killer Freaks From Outer Space

Zombie Massacre

Zombii Attack

Zombie Massacre

Killer Freaks From Outer Space to jedna z pierwszych gier stworzonych z myślą o kontrolerze Wii U. Sterowanie w całości zostało dostosowane do konsoli Nintendo, nic więc dziwnego, że produkcja ukazała się wyłącznie na tej platformie. Jej stworzeniem zajęła się francuska firma Ubisoft.

Akcja Killer Freaks From Outer Space przenosi gracza do Londynu, który właśnie został zaatakowany przez najeźdźców z innej planet. Cwani kosmici do walki z Ziemianami wykorzystują hordy niewielkich, lecz niezwykle groźnych stworków, które pożerają wszystko, co spotkają na swojej drodze. Nietrudno się domyślić, że gracz wciela się w bohatera, który musi wyjść naprzeciw krwiożerczym maluchom i pokazać obcym, kto rządzi na tej planecie.

Rozgrywka przypomina klasyczne strzelanki pierwszoosobowe. Przedzieramy się więc stopniowo przez wąskie uliczki Londynu, odpierając kolejne fale wrogów. Całość utrzymana jest w konwencji horroru. Akcja toczy się w nocy, co umożliwia potworom chowanie się w najróżniejszych zaułkach i wyskakiwanie w najmniej oczekiwanych momentach. Pomimo mrocznej atmosfery, gra została okraszona sporą dawką humoru. Groteskowe wizerunki kosmitów z nieproporcjonalnie wielkimi paszczami naszpikowanymi rzędami ostrych zębów wyglądają naprawdę zabawnie. Killer Freaks From Outer Space to nie produkcja, która ma zachwycać realizmem. Twórcy postawili przede wszystkim na lekką, „odmóżdżającą” zabawę.

Sterowanie grą odbywa się za pomocą kontrolera Wii U, tak więc akcję obserwujemy na małym ekranie wmontowanym w urządzenie. Odpowiednio nim poruszając przemieszczamy naszego bohatera, celujemy oraz strzelamy do przeciwników. Rozwiązanie to może nie przypaść do gustu bardziej leniwej części graczy. Aby nadążyć za zwinnymi kosmitami, trzeba się naprawdę sporo namachać, co po dłuższej chwili robi się męczące.

Warto wspomnieć także o rozgrywce wieloosobowej, bowiem znaczenie różni się ona od trybu dla pojedynczego gracza. Do sterowania głównym bohaterem służy tu tradycyjny pad. Gracz dysponujący kontrolerem Wii U wciela się natomiast w rolę kosmitów. Za pomocą małego ekranu obserwuje z góry pole działań swojego przeciwnika i rozstawia w wybranych miejscach potwory. Musi to zrobić w takim sposób, aby udało im się dopaść bohatera. Drugi gracz natomiast robi wszystko, aby nie dać się zaskoczyć i dotrzeć cało do końca mapy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Killer Freaks From Outer Space: Odpowiednia dla każdego wieku.