Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 maja 2012, 14:56

autor: Hed

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia?

W sieci pojawił się obrazek przedstawiający najprawdopodobniej nową wersję kontrolera do konsoli Wii U. Wygląda na to, że Nintendo zamierza wzbogacić urządzenie o gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia.

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia? - ilustracja #1
Tak może wyglądać ostateczna wersja kontrolera z Wii U.

Tester pracujący dla studia Traveller’s Tales, znanego z wielu lubianych gier LEGO, opublikował zdjęcie prezentujące nową wersję kontrolera Wii U. Wygląda na to, że Nintendo rozważa wzbogacenie urządzenia o dodatek, który powinien zainteresować wielu graczy – dwie gałki analogowe. Koncern nie skomentował jeszcze tej informacji, bo najprawdopodobniej zamierza pokazać ostateczny wygląd sprzętu dopiero na tegorocznej imprezie E3.

Zdjęcie nowej wersji kontrolera kojarzącego sie z tabletem zostało przechwycone przez serwis Games Radar (wspomniany tester usunął oryginał). Główną zmianą jest zastąpienie pseudoanalogów gałkami z prawdziwego zdarzenia. Przeniesiono też przyciski „start” i „select” w wygodniejsze miejsce. Urządzenie wzbogaciło się o dwa tajemnicze, nieopisane kwadraciki – być może dodatkowe przyciski (jeden po lewej stronie ekranu, drugi koło włącznika zasilania).

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia? - ilustracja #2
Tak kontroler wyglądał do tej pory.

W ostatnich tygodniach plotkowało się, że Nintendo może jeszcze zmodyfikować konsolę Wii U i powiązane z nią akcesoria. Mówiło się też o możliwości zmiany nazwy sprzętu. Powyższy obrazek zawiera jednak wyraźne loga Wii U, więc koncern raczej nie szykuje żadnej rewolucji. Analogi są jednak wystarczającym powodem dla wielu graczy, aby inaczej spojrzeć na tę platformę. Japońska firma zaprezentuje ją w akcji już za kilka tygodni w Los Angeles.

  1. Oficjalna strona Nintendo

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.