Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 12:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Mass Effect 3, Devil May Cry) 24/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej aktualizacji Total War: SHOGUN 2, kolejnej akcji weekendowej w trybie multiplayer Mass Effect 3, następnej odsłonie serii Devil May Cry, a także ścieżce dźwiękowej do gry Tony Hawk's Pro Skater HD.

Lucidity

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Lucidity. Dzieło studia LucasArts możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 2,24 euro (ok. 9 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

CD Projekt Red

30 maja o godzinie 19:00 rozpocznie się letnia konferencja polskiego studia CD Projekt Red, odpowiedzialnego za serię Wiedźmin. Tego dnia rodzimy deweloper podzieli się ważnym ogłoszeniem oraz ujawni trochę nowych informacji na temat przyszłych gier i serwisu cyfrowej dystrybucji GOG.com. Stream z konferencji będzie można oglądać na żywo pod tym adresem.

Total War: SHOGUN 2

Za pośrednictwem usługi Steam można ściągać kolejną aktualizację do gry strategicznej Total War: SHOGUN 2. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie edytora map, pozwalającego tworzyć i dzielić się z innymi przygotowanymi dziełami, które mogą być wykorzystane w trybie dla jednego gracza lub multiplayerze. Zapowiedziano również, że w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną kolejne dodatki DLC do produkcji studia Creative Assembly. Szczegóły na ich temat nie są znane.

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Mass Effect 3, Devil May Cry) 24/5/12 - ilustracja #1

Guild Wars 2

Studio ArenaNet poinformowało za pośrednictwem Facebooka, że drugi weekend beta testów gry Guild Wars 2 zostanie nieco przesunięty w czasie. Powodem jest chęć poprawienia wydajności serwerów. Były z nimi pewne problemy przy okazji pierwszego weekendu testów, więc teraz twórcy chcą uniknąć trudności. Data rozpoczęcia drugiego etapu bety zostanie ogoszona, gdy tylko uda się przygotować nowy sprzęt odpowiedzialny za utrzymanie serwerów.

Tony Hawk’s Pro Skater HD

Patrick Dwyer ze studia Robomodo w wywiadzie dla Sound and Vision Magazine ujawnił oficjalną ścieżkę dźwiękową do nadchodzącej gry Tony Hawk’s Pro Skater HD. Powrócą kultowe utwory muzyczne z oryginalnych wydań serii (m.in. Superman w wykonaniu Goldfingera), ale pojawi się również kilka zupełnie nowych. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem. Tony Hawk’s Pro Skater HD to odświeżona kompilacja elementów zaczerpniętych z dwóch pierwszych odsłon popularnej serii skateboardowej, która zadebiutuje w czerwcu bieżącego roku w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live.

Street Fighter

Firma Capcom zapowiedziała wydanie zestawu Street Fighter 25th Anniversary Collector’s Set, w skład którego wejdą m.in. cztery odsłony popularnej serii bijatyk: Super Street Fighter II Turbo HD Remix, Street Fighter III: Third Strike Online Edition, Super Street Fighter IV: Arcade Edition oraz Street Fighter X Tekken. Oprócz tego w pakiecie znajdą się m.in. dodatki DLC do wspomnianych produkcji, dwie płyty Blu-ray z materiałami wideo, figurka Ryu, czy ścieżka dźwiękowa do poszczególnych odsłon cyklu, mieszczącą się na 11 płytach. Zestaw zostanie udostępniony w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Ukaże się 18 września w Stanach Zjednoczonych (premiera w Europie nie została potwierdzona) na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Pełną zawartość sprawdzicie w poniższym filmie.

Mass Effect 3

Od 26 maja (godzina 3:00) do 28 maja (godzina 2:00) posiadacze gry Mass Effect 3 w wersji na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 będą mogli wziąć udział w akcji o nazwie Operation Shieldwall. Jeśli trzy postacie wchodzące w skład jednej drużyny w rozgrywkach multiplayer dostaną awans, wtedy otrzymają pakiet Commendation Pack o jeszcze nieznanej zawartości. Z kolei gdy ogólna liczba awansowanych w ten sposób bohaterów dobije do 50 tysięcy, wszyscy gracze wzbogacą się o zestaw Victory Pack.

Devil May Cry

Firma Capcom ogłosiła, że zamierza zmniejszyć odstęp czasowy pomiędzy premierami kolejnych części najbardziej znanych serii do 2,5 roku. Nowy cykl produkcyjny zostanie pierwszy raz wykorzystany w przypadku marki Lost Planet, a następnie obejmie Devil May Cry. Jako że DMC: Devil May Cry zadebiutuje na rynku na początku 2013 roku, kolejna odsłona cyklu powinna pojawić się jeszcze w 2015 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: