Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 12:40

autor: Adrian Werner

Red Orchestra 2 - darmowy weekend z okazji premiery potężnej aktualizacji

Taktyczna strzelanka Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad otrzyma dzisiaj potężną aktualizację, wprowadzająca masę poprawek, dodatkową mapę oraz dwa nowe tryby rozgrywki. Z tej okazji zorganizowany też zostanie darmowy weekend.

Red Orchestra 2 - darmowy weekend z okazji premiery potężnej aktualizacji - ilustracja #1

Studio Tripwire zapowiedziało, że dzisiaj do sprzedaży trafi Red Orchestra 2: Game of the Year Edition. W porównaniu ze standardowym wydaniem, nowa edycja rozszerzona zostanie o sporo dodatkowych elementów. Jednocześnie twórcy nie zapomnieli o dotychczasowych fanach i wszystkie nowości otrzymają oni w formie aktualizacji. Ponadto na serwisie Steam zorganizowany zostanie darmowy weekend, podczas którego każdy będzie mógł samodzielnie wypróbować grę. Ta promocja rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00 i potrwa dwa dni.

Red Orchestra 2: Game of the Year Edition wprowadzi sporo nowości. Pojawi się tzw. action mode, w którym na ekranie widoczny będzie celownik i zmniejszony zostanie odrzut większości uzbrojenia. Ten zręcznościowy tryb ma przyciągnąć zwolenników tradycyjnych FPS-ów i jednocześnie zachęcić ich potem do spróbowania sił na serwerach oferujących tradycyjne, realistyczne mechanizmy rozgrywki.

Natomiast dla zwolenników pierwszej części przygotowano tzw. classic mode, który połączy innowacje z drugiej odsłony cyklu z klimatem i rozwiązaniami z Red Orchestra: Ostfront 41-45. Spora grupa fanów nie była zadowolona z niektórych zmian wprowadzonych przez kontynuację i postanowiła pozostać przy pierwowzorze. Tryb klasyczny ma zachęcić tych graczy do przesiadki na kontynuację. Pojawi się też nowa mapa – Mamayev Kurgan. Poziom został zaprojektowany tak, aby oferować zarówno dynamiczne potyczki wewnątrz bunkrów oraz okopów, jak i walkę na długi dystans.

Ponadto autorzy obiecują sporo ulepszeń podstawowych elementów gry, poprawę wydajności oraz pozbycie się większości błędów. Ta wiadomość powinna ucieszyć fanów serii. W dniu premiery Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad było obiecującym FPS-em z masą ciekawych pomysłów, jednak fatalne niedopracowanie techniczne powodowało, że produkcja studia Tripwire nie była w stanie w pełni zrealizować swojego potencjału. Późniejsze patche znacząco poprawiły sytuację, ale do doskonałości wciąż sporo brakuje. Pozostaje mieć nadzieję, że najnowsza aktualizacja pozwoli tej strzelance wreszcie rozwinąć skrzydła.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.