Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 12:40

autor: Adrian Werner

Red Orchestra 2 - darmowy weekend z okazji premiery potężnej aktualizacji

Taktyczna strzelanka Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad otrzyma dzisiaj potężną aktualizację, wprowadzająca masę poprawek, dodatkową mapę oraz dwa nowe tryby rozgrywki. Z tej okazji zorganizowany też zostanie darmowy weekend.

Red Orchestra 2 - darmowy weekend z okazji premiery potężnej aktualizacji - ilustracja #1

Studio Tripwire zapowiedziało, że dzisiaj do sprzedaży trafi Red Orchestra 2: Game of the Year Edition. W porównaniu ze standardowym wydaniem, nowa edycja rozszerzona zostanie o sporo dodatkowych elementów. Jednocześnie twórcy nie zapomnieli o dotychczasowych fanach i wszystkie nowości otrzymają oni w formie aktualizacji. Ponadto na serwisie Steam zorganizowany zostanie darmowy weekend, podczas którego każdy będzie mógł samodzielnie wypróbować grę. Ta promocja rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00 i potrwa dwa dni.

Red Orchestra 2: Game of the Year Edition wprowadzi sporo nowości. Pojawi się tzw. action mode, w którym na ekranie widoczny będzie celownik i zmniejszony zostanie odrzut większości uzbrojenia. Ten zręcznościowy tryb ma przyciągnąć zwolenników tradycyjnych FPS-ów i jednocześnie zachęcić ich potem do spróbowania sił na serwerach oferujących tradycyjne, realistyczne mechanizmy rozgrywki.

Natomiast dla zwolenników pierwszej części przygotowano tzw. classic mode, który połączy innowacje z drugiej odsłony cyklu z klimatem i rozwiązaniami z Red Orchestra: Ostfront 41-45. Spora grupa fanów nie była zadowolona z niektórych zmian wprowadzonych przez kontynuację i postanowiła pozostać przy pierwowzorze. Tryb klasyczny ma zachęcić tych graczy do przesiadki na kontynuację. Pojawi się też nowa mapa – Mamayev Kurgan. Poziom został zaprojektowany tak, aby oferować zarówno dynamiczne potyczki wewnątrz bunkrów oraz okopów, jak i walkę na długi dystans.

Ponadto autorzy obiecują sporo ulepszeń podstawowych elementów gry, poprawę wydajności oraz pozbycie się większości błędów. Ta wiadomość powinna ucieszyć fanów serii. W dniu premiery Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad było obiecującym FPS-em z masą ciekawych pomysłów, jednak fatalne niedopracowanie techniczne powodowało, że produkcja studia Tripwire nie była w stanie w pełni zrealizować swojego potencjału. Późniejsze patche znacząco poprawiły sytuację, ale do doskonałości wciąż sporo brakuje. Pozostaje mieć nadzieję, że najnowsza aktualizacja pozwoli tej strzelance wreszcie rozwinąć skrzydła.