Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Red Orchestra: Ostfront 41-45 (PC)
OkładkaRed Orchestra: Ostfront 41-45 (PC)

Red Orchestra: Ostfront 41-45 PC

Dynamiczna strzelanka pierwszoosobowa, z akcją osadzoną na froncie wschodnim II Wojny Światowej. Pomysł na opisywaną grę zrodził się z modyfikacji o nazwie Red Orchestra, która wygrała konkurs na najlepszy dodatek do Unreal Tournament 2003 oraz 2004, tj.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

Red Orchestra: Ostfront 41-45 Premiera PC

14marca2006

pudełko PL

11sierpnia2006

producent: Tripwire Interactive wydawca: Bold Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Red Orchestra: Ostfront 41-45

Return to Castle Wolfenstein

Call of Duty 2

Natural Selection 2

Dynamiczna strzelanka pierwszoosobowa, z akcją osadzoną na froncie wschodnim II Wojny Światowej. Pomysł na opisywaną grę zrodził się z modyfikacji o nazwie Red Orchestra, która wygrała konkurs na najlepszy dodatek do Unreal Tournament 2003 oraz 2004, organizowany przez firmę Epic Games, tj. "$1,000,000 Make Something Unreal". Po tamtym sukcesie, pomysłodawcy RO założyli własne studio Tripwire Interactive i - dzięki posiadaniu m.in. licencji na używanie silnika Unreal 2.5, która była nagrodą w konkursie - ukończyli developing pełnoprawnego, komercyjnego produktu, o którym właśnie czytacie.

W Red Orchestra: Ostfront 41-45 wirtualne zmagania koncentrują się głównie wokół trybu multiplayer (do 32 osób rywalizujących jednocześnie w sieci lokalnej lub Internecie). Twórcy programu oddali do dyspozycji graczy trzynaście zróżnicowanych lokacji (każda nawiązuje do jednej z większych bitew, znanych z kart podręczników do nauki historii).

Generalnie, do wyboru mamy dwie ścieżki militarnej kariery. Pierwsza możliwość to przemierzanie wszystkich dostępnych poziomów jako jeden z piechurów, oczywiście używając przy tym arsenału 28 broni, między innymi Walther P38, Mauser 98K, MP 40, MP43/Stgw 44, MG42, Panzerfaust, Mosin-Nagant 1938G, PPS-43, czy Degtyarev DP/DT 1928. W trudnych sytuacjach można również wezwać wsparcie artyleryjskie. Z kolei druga opcja oznacza zostanie członkiem załogi jednego ze zmechanizowanych pojazdów. Nniemieckie: SPW 251/1, Pz IV Ausf F1 i F2, Pz V Ausf G „Panther”, lub radzieckie: T-34 M41, T-34 85 czy KV-1s, to tylko kilka wybranych modeli z ogólnej liczby czternastu dostępnych w grze.

Osoby siedzące przez komputerami walczą w kilku odmiennych środowiskach, począwszy od ulic większych miast, a skończywszy na otwartej przestrzeni. Autorzy programu dołożyli wszelkich starań, aby modele postaci, pojazdów czy uzbrojenia wyglądały realistycznie, podobnie zresztą jak postarali się też o świetnie brzmiące odgłosy prowadzonej walki (wystrzały, wybuchy itp.). W przypadku Red Orchestra: Ostfront 41-45 nie zapomniano również o możliwości głosowego porozumiewania sięz członkami swojej drużyny (można np. używać headsetu).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 872 głosów czytelników.

Red Orchestra: Ostfront 41-45 cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Red Orchestra: Ostfront 41-45

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Red Orchestra: Ostfront 41-45 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP
  • łącze internetowe